• 22.03.2024 Good Brown má s McLarenem smlouvu do roku 2030.

I.S.R. ve 24h ve Spa-Francorchamps v Top 10

Vůz české stáje dokončil náročný závod na devátém místě.

Ve 24h ve Spa-Francorchamps obsadil  I.S.R. Racing s vozem #76 s oficiální podporou Audi Sportu a posádkou Pierre Kaffer (GER), Frank Stippler (GER a Kelvin van der Linde (RSA)  9. místo v absolutním pořadí.

Vedle Audi R8 LMS #76 I.S.R. Racing nasadil také #75 s posádkou Filipe Albuquerque (POR), Filip Salaquarda (CZE) a Clemens Schmid (AUT).

V kvalifikaci oba vozy českého týmu skončily do 20. místa a zajistily si účast v pátečním Superpole. Obě posádky zajely svá nejrychlejší kola v první části kvalifikace, kde prvních 36 vozů v pořadí dělila pouhá sekunda. Audi #75 zajelo čas 2:18,977 a obsadilo 11. místo, vůz #76 byl dvanáctý s časem 2:19,003.

V Superpole si Clemens Schmid připsal devátý nejlepší čas (2:18,047) a zajistil posádce start z páté řady. Kelvin vad der Linde s #76 zajel 2:18,164 a patřilo mu 12. místo.

Za volantem Audi R8 LMS #75 seděl při startu Filipe Albuquerque, kterého střídal Clemens Schmid. Během páté hodiny závodu, kdy byl za volantem Filip Salaquarda, vyjel vůz v zatáčce Blanchimont mimo trať. Přívody vzduchu k chladičům byly ucpány spoustou trávy, motor se začal přehřívat a to znamenalo předčasný konec.

Audi R8 LMS #76 tak zůstalo jediným zástupcem týmu v závodě. Po 19 hodinách závodu bylo na 9. místě s velkým odstupem na své soupeře a na stejném místě Pierre Kaffer dovezl vůz do cíle.

Igor Salaquarda – majitel I.S.R. Racingu: „Byl to intenzivní závod, úroveň našich soupeřů je vysoká a na chyby není prostor. Proto jsem velice spokojen, že jsme za těchto okolností skončili v Top 10, stejně jako loni. Jsme pochopitelně zklamáni z brzkého odstoupení Filipeho, Filipa a Clemense. Jejich rychlost byla výtečná a jsem si jistý, že by bojovali o přední příčky. Dokončit závod s vozem oficiálně podporovaným Audi Sportem je pro tým opravdu prestižní výsledek. Pierre, Frank a Kelvin byli za volantem velice efektivní a s přehledem zvládli všechny fáze závodu. Jsme velice hrdí, že jsme mohli přispět ke skvělému víkendu automobilky z Ingolstadtu, která získala své první vítězství od roku 2014.“

I.S.R. Racing si nyní dá letní přestávku a na trať se jeho vozy vrátí při posledním podniku Blancpain GT Series Sprint Cupu 15.-17. září na Nürburgringu.