clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

2016: Ecclestone předpovídá dominanci Mercedesu

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 5.8.2017, 08:20

počet komentářů: 1
z toho nových:
poslední: 6.8.2017 15:03


Máme tu další díl série Vedle jak ta jedle a tentokrát si v ní připomeneme rok starou předpověď Bernieho Ecclestonea. Tehdy ještě principál cirkusu F1 se zlobil, že jeho návrh zahodit všechny hybridní technologie a vrátit se k obyčejným atmosférickým motorům se nesetkal se žádnou pozitivní odezvou. Na oplátku F1 na rok 2017 předpověděl již čtvrtý rok pokračující dominanci týmu Mercedes a dnes v čele šampionátu vidíme Sebastiana Vettela z Ferrari.

"Red Bull věří, že Mercedes porazí lepší aerodynamikou. Já bych si tím ale nebyl tak jistý. Mercedes má stále velkou výhodu díky svým motorům. Proto bychom měli co nejdříve zavést nová motorová pravidla. Nezáleží na tom, jaká budou. Důležité je pouze zbavit se hybridních motorů. Jean Todt si myslí, že toto je budoucnost. Může mít pravdu, pokud mluví o silničních automobilech, ale v F1 chtějí lidé vidět něco speciálního. Chtějí, abychom měli hlučné silné motory," řekl Ecclestone v době, kdy se Ferrari zmítalo v interních problémech a jeho vývoj zamrzl na mrtvém bodě. Třičtvrtě roku je ale dlouhá doba a Ferrari do sezony 2017 nastoupilo s s horším motorem, ale vítězným vozem.

VC Španělska - Mercedes
S odstupem času víme, že pravdě byl blíže Toto Wolff: "V roce 2017 se bude pokračovat ve zvyšování výkonu motorů, ale zároveň budeme mít nové šasi a díky tomu jsou zde příležitosti i rizika. Nepamatuji si tým, který by si během takové změny pravidel dokázal udržet vedoucí postavení, takže naším cílem je udržet si konkurenceschopnost."

Zdroj: motorsport, autosport, Foto: Zdeněk Gerža

Reklama

Komentáře ke článku

  Jirka_1 - jicechquick.cz
6.8.2017 15:03
 
Starej měl tak nějak pravdu, Mercedes opět vede PK a že o pár bodů vede Seb nic neznamená. Přijdou rychlé okruhy a Ferrari bude zase koukat do výfuků Mercedesu...
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Ecclestone předpovídá dominanci Mercedesu - 6.1.2017
Ecclestone o Rosbergovi: Pouze mistr světa - 10.12.2016
Rosberg potřebuje více času na utrácení peněz - 4.12.2016
Závody v Německu a v Brazílii nadále v ohrožení - 17.11.2016

Reklama