clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Formule E jako generační konflikt?

vydal: Zdenda Balcar
zveřejněno: 5.8.2017, 08:52

počet komentářů: 1
z toho nových:
poslední: 6.8.2017 07:59


Ne každý je z nebývalého rozvoje Formule E na větvi. Šéf Haasu ve formuli 1 Günther Steiner poukázal na rizika, která hromadný vstup významných automobilek do šampionátu může přinést.

Všichni nemohou vyhrát,“ uvedl Steiner s poukazem na fakt, že Jaguar skončil letos v hodnocení týmů poslední. „To znamená, že vypukne nelítostná válka o to, kdo se dokáže prosadit, získat větší autoritu a vliv, a podobně. V současnosti bude Formule E stát Mercedes méně než DTM a pro Porsche bude lacinější než WEC. To se ale v budoucnu může lehce změnit. Každopádně v ní nevidím hrozbu pro F1. Ta i nadále zůstane vrcholem motorsportu.

Diametrálně odlišný názor ovšem zastává Felix Rosenqvist. Pilot Mahindry, jenž v nedávno skončeném ročníku šampionátu obsadil třetí místo, ho prezentoval v rozhovoru pro NBC Sports: „Lidé, hlavně ze starší generace, pořád mluví o Formuli E špatně. Že to nejsou žádné opravdové závody a podobné bla, bla, bla. Příchod výrobců je ale posledním hřebíčkem do rakve pro takové řeči. Myslím si, že hodně kritiků teď zmlkne.“

Zdroj: Formule.cz

Reklama

Komentáře ke článku

  Roberto - WWW.Robertozoznam.sk
6.8.2017 07:59
 
Je pravda, že automobilky prinesú peniaze a prestíž, takže séria môže ísť hore aj jazdecky. Ale zároveň súhlasím so Steinerom, nie je reálne aby bola väčšina tímov továrenská. Pre akýkoľvek šampionát je zdravý počet 4-5 automobiliek. 3 sú fajn, ale už hrozí že jedna zdupká a zo šampionátu sa stane každoročne sa opakujúci duel, pri piatich už tá posledná automobilka marketingovo trpí a pravdepodobnosť že sa počas dekády dostanú k titulu všetky je maličká.
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Další kandidát vstupu do Formule E? - 13.8.2017
Todt: Halo bude i ve Formuli E - 12.8.2017
Buemiho extempore jako skvělá propagace - 6.8.2017
Buemi vyloučen ze sobotního závodu Formule E! - 30.7.2017

Reklama