clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Začaly přípravy na hi-end VC Silicon Valley

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 6.8.2017, 08:55

počet komentářů: 1
z toho nových:
poslední: 6.8.2017 09:06


Pokud jste o tom ještě náhodou neslyšeli, v Silicon Valley najdete sídla mnoha globálně významných technologických společností včetně notoricky známých, jakými jsou Apple, eBay, Electronic Arts, Google, Netflix, Nvidia, Yahoo! a Tesla Motors. Další tam mají alespoň velké pobočky nebo centra. A podnikatel Williams Yao už pracuje na realizaci projektu, který spojí unikátní atmosféru jižní části San Francisca a F1. Vždyť jaká jiná sportovní událost by měla přilákat nadšence technologií, když ne velká cena F1?

Projekt ale není pouze o postavení okruhu. Byznysmodel stojí na vybudování Motor & Technology Center of Excellence, který má zabírat 225 hektarů. Kromě závodního okruhu s různými konfiguracemi mají být součástí areálu i konferenční centrum, restaurace, luxusní byty, hotel i obchody s hi-tech zařízeními. Návštěvníkům se mají v jednom balíku nabízet závody a nejnovější výtvory technologického průmyslu, přičemž trať by se využívala také k testům a předváděcím jízdám elektromobilů i autonomních automobilů.

Plánů na novou velkou cenu F1 se každoročně objeví několik a přestože je nápad na hi-end velkou cenu v Kalifornii zajímavý, důvěryhodnost projektu dodává až zapojení dvou známých jmen. Jedním je Tavo Hellmund, který stál za přivedením VC USA na Okruh Amerik v Texasu a podílel se i na obnovení VC Mexika. Druhou a ještě známější osobou je Herman Tilke, známý také jako dvorní architekt F1, stojící za většinou nových okruhů, které za uplynulé dvě desetiletí přibyly do kalendáře F1.

Zdroj: f1i

Reklama

Komentáře ke článku

  F1.gp -
6.8.2017 09:06
 
zase další trapnej uniformovanej okruh v podání Tillkeho...
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
K&K Racing team v Poznani především testoval - 1.6.2011
Okruhy by mohly projít změnami pro zlepšení předjíždění - 9.3.2011
Přehled okruhů pro GP F1 - 27.2.2007
California Speedway - 25.5.2005

Reklama