clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Nejistota kolem evropské F3

vydal: Zdenda Balcar
zveřejněno: 7.8.2017, 08:38

počet komentářů: 0


Po odchodu Mercedesu je budoucnost DTM nejistá. Není vyloučena ani alternativa, že tradiční šampionát po sezoně 2018 skončí. Tím se do ohrožení dostávají i jeho doprovodné série, v první řadě ME F3.

Existuje riziko, že se DTM nebude dále pořádat. Co se pak stane s juniorskými seriály, které se v jeho rámci konaly? Byla by to pro ně opravdu tvrdá rána. Je to palčivé téma,“ nechal se slyšet šéf motorsportu Mercedesu Toto Wolff.

Evropská F3 se letos jede během víkendů DTM šestkrát. Řada pilotů z ní navíc zamíří rovnou do Deutsche Tourenwagen Masters a třeba právě Mercedes v ní podporuje několik talentovaných mladíků. Aktuálně vedoucí muž její průběžné klasifikace Maximilian Günther má už dokonce statut testovacího a náhradního jezdce trojcípé hvězdy v DTM. Rovněž je všeobecně známo, že se ve Stuttgartu hodně zajímají o Micka Schumachera.

Jedno řešení, a to velmi elegantní, zapeklité situace by zde ale bylo. Spočívá v realizaci plánu Rosse Brawna a potažmo Liberty Media sloučit kontinentální mistrovství F3 s GP3 a zařadit tento nový produkt do programu velkých cen F1.

Zdroj: Formule.cz

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
F3: Norris se dostal do čela šampionátu - 20.8.2017
F3: Ilott zužitkoval darované pole position - 20.8.2017
F3: Norris vyhrál o parník - 19.8.2017
Mladíky prověří stará škola - 17.8.2017

Reklama