clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Honda má být do konce roku lepší než Renault

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 7.8.2017, 14:55

počet komentářů: 23
z toho nových:
poslední: 9.8.2017 18:22


Asi všichni si ještě pamatujeme, jak Jasuhisa Araj v zimě před sezonou 2015 říkal, že jediným přijatelným cílem partnerství McLaren-Honda je obsadit po kvalifikaci na VC Austrálie první startovní řadu. Od té doby mnoho vody proteklo a mnoho věcí se změnilo, včetně člověka ve vedení projektu Hondy, ale víra v schopnosti japonských inženýrů zůstává. Jusuke Hasegawa jim dává za cíl přesprintovat francouzské inženýry Renaultu dříve, než skončí sezona 2017.

"Jsem přesvědčen, že můžeme udržet stejné tempo navyšování výkonu, ale dohnat Mercedes nebo Ferrari je přesto těžké. Byl bych velmi rád, kdybychom se z pohledu výkonnosti před koncem sezony dostali před Renault," řekl výkonný šéfinženýr Hondy.

Renault už prý bude do konce roku vyvíjet pouze po malých krůčcích a další větší výkonnostní skok má naplánovaný až na začátek příští sezóny. Je ale výkon jeho současné pohonné jednotky dosažitelným cílem?

"Ano, říkají to data. Neřeknu vám číslo, ale naše ztráta se zmenšuje," řekl Hasegawa v rozhovoru pro Motorsport a dodal, že výkonnostní ztráta Hondy je nyní nejmenší od jejího návratu do F1 a v Maďarsku poprvé letos neškrtila výkon kvůli obavám o spolehlivost. Hasegawovo sebevědomí z velké části stojí na pozitivních zprávách od lidí, kteří na dynamometru testují nejnovější verzi pohonné jednotky, tzv. spec 4.

 

Zdroj: motorsport

Reklama

Komentáře ke článku

  GRAHAM - 8GHONDA.CZ
9.8.2017 18:22
 
JT požádal zídku Mclarenu aby Michaela pustila. DC dostal informaci že ho má pustit a to udělal.Kapku nešikovně...
Pamatuji jak to komentoval API, ten tvrdil , šulin, že Ron naváděl DCího ať ho se sním srazí a vůbec do nedávna netušil, že to pouštění bylo na popud JT.
 
[ odkaz ]
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Hondě chybí zkušení lidé z 80. let - 24.7.2017
Hondě pomohlo zrušení žetonového systému - 23.7.2017
Otestuje Honda v Bahrajnu lepší motor? - 12.4.2017
Honda podcenila vývoj nové pohonné jednotky - 5.4.2017

Reklama