clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Týmy se dohodly na testování v roce 2018

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 8.8.2017, 14:15

počet komentářů: 7
z toho nových:
poslední: 10.8.2017 08:22


Ještě to není oficiálně potvrzeno Světovou radou motorsportu, ale týmy se již dohodly na harmonogramu testování na tratích v roce 2018. Ve srovnání s rokem 2017 nenastanou prakticky žádné změny.

Před sezonou dávají týmy přednost Španělsku, protože tam je na přelomu února a března obvykle lepší počasí než ve zbytku kontinentu a létání mimo Evropu nevyhovuje hlavně méně bohatým týmům. A nejoblíbenější testovací okruh beztak leží ve Španělsku, takže týmy se před sezonou 2018 poprvé setkají 26. března na okruhu Barcelona-Catalunya a opět se tam vrátí 6. března. Oba předsezonní testy budou čtyřdenní.

Během sezony budou opět dva dvoudenní testy. První na začátku evropské části sezony, tedy opět v Barceloně. Týmům se zřejmě zalíbilo testování vyvíjených novinek těsně před velkou letní přestávkou, která je přibližně v polovině sezony, takže druhý dvoudenní test bude na Hungaroringu. Zájem o pořádání společných testů týmů F1 mají každoročně i portugalské Algarve, španělský Jerez a francouzský Paul Ricard. Jeden tým prý velmi chtěl prosadit test na okruhu, kam se příští rok vrátí Velká cena Francie, ale setkal se s nulovým pochopením soupeřů.

Kalendář testů F1 2018:

26. února - 1. března (Barcelona)
6. - 9. března (Barcelona)
15. - 16. května (Barcelona)
31. července - 1. srpna (Hungaroring)

 

Zdroj: motorsport

Reklama

Komentáře ke článku

  Roberto - WWW.Robertozoznam.sk
10.8.2017 08:22
 
Ja by som tvrdil, že takto je to zaujímavejšie. Keď slabo financovaný tím postaví blbé auto, je tak či tak v háji, do konca roka sa z toho bez prachov nevymotá. Ale keď silný tím ako Red Bull, alebo gigant ako Honda zajde nesprávnym smerom a musí sa z toho dostávať pomaly, je to zaujímavejšie a istým spôsobom k menším tímom viac fér než keby si testovaním proste kúpil rýchly postup vpred, hoci fanúšikom toho ktorého tímu sa to v ten rok iste nepáči. Force India štvrtá, McLaren deviaty, Renault ôsmy, niečo na tých pravidlách dobré bude.
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Kubica se vrátil, Ferrari opět nejrychlejší - 3.8.2017
Kubica bude testovat na Hungaroringu - 25.7.2017
Testům na Šachiru dominoval Mercedes - 20.4.2017
První den testů byl nejrychlejší Hamilton - 19.4.2017

Reklama