clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Buemi se omluvil za incident v Montrealu

vydal: Zdenda Balcar
zveřejněno: 10.8.2017, 09:28

počet komentářů: 0


Jak už to bývá, mnohem větší odezvu než samotný výsledek šampionátu vyvolala groteskní scénka během posledního podniku Formule E v Montrealu. Rozzuřený Sébastien Buemi tam bezprostředně po skončení sobotního závodu obešel tři své soupeře a vynadal jim.

Nyní snad za celou pseudoaférou konečně spadne opona, neboť Švýcar na svém twitterovém účtu přilezl ke křížku: „S časovým odstupem a s klidnou hlavou bych se chtěl nyní omluvit týmu Renault e.dams, Da Costovi a Frijnsovi za své chování. Osobně tak učiním na začátku příští sezony.

Šťouralové ovšem okamžitě odhalili, že kajícník jaksi zapomněl na třetího postiženého Daniela Abta. Zatímco Antonia Felixe da Costu a Robina Frijnse obvinil za způsobení kolize v počátku jízdy, při níž si poškodil řízení (Portugalce přitom zcela neprávem), německý pilot ho údajně úmyslně zdržoval při nájezdu do boxové uličky. Konflikt s ním byl také nejvyhrocenější, neboť Buemi ho nazval špinavým typem (doslovný překlad použitého výrazu by byl ovšem daleko jadrnější).

Podle Autosportu pohnulo expilota F1 k omluvnému kroku především masově se šířící video, zachycující celý incident. „Je to k vzteku, když se na něco takového musíte koukat. Navíc je to vytržené z kontextu. Chtěl jsem si jen s Frijnsem a Abtem promluvit,“ použil Buemi vysvětlení, populární nejen ve sportovních kruzích…

Zdroj: Formule.cz

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Di Grassi obhajuje Halo - 21.8.2017
Di Grassi: Formule E by měla být průkopníkem - 18.8.2017
FIA by měla přibrzdit růst rozpočtů ve Formuli E - 15.8.2017
Buemi: Ve Formuli E rozhoduje náhoda - 14.8.2017
Postávání v boxech nebo kouzelné tlačítko - 11.8.2017

Reklama