• 23.03.2024 Good Roman Staněk vybojoval ve sprintu v Austrálii 2. místo

• 22.03.2024 Good Vettel bude testovat Porsche 963 LMH.

Newgarden v kvalifikaci nenašel přemožitele

GoPro Grand Prix of Sonoma – kvalifikace

Josef Newgarden dokazuje, že i přes výpadek ve Watkins Glen má na konci letošní sezony úchvatnou formu. V Sonomě bude mít na startu nejlepší výchozí pozici, když svým rivalům nedal v sobotní kvalifikaci šanci. To pro něj znamená také zisk jednoho bonusového bodu za pole position. Jeho náskok na Dixona se tak navýšil na čtyři body.

Tento zdánlivý detail může v konečném zúčtování hrát velkou roli. Mezi 6. a 10. místem jsou mezi jednotlivými příčkami právě čtyřbodové rozestupy. Kdyby pak Dixon skončil 6. a Newgarden 7., měli by na konci stejně bodů. Titul by ale získal díky vyššímu počtu vítězství Newgarden.

Závěrečný rozstřel o pole position, Firestone Fast Six, byl v režii pětice bojující o titul. Jediným „vetřelcem“ byl Takuma Sató. Zpočátku se vedení ujal Castroneves. Newgarden ale vytáhl čas 1:15,5205, který byl téměř o vteřinu rychlejší než rok starý rekord okruhu Simona Pagenauda. Castronevese ještě v závěru přeskočili Power a Pagenaud.

Scott Dixon do závodu odstartuje z šesté příčky. Nejenže nenašel recept na zcela dominantní čtveřici pilotů týmu Penske, ale rychlejší čas zajel také Takuma Sató. Newgarden, Power, Pagenaud a Castroneves zřejmě pro Penskeho obsadili kompletní první dvě řady naposledy, pokud jsou opravdu zvěsti o Castronevesově odchodu do závodů sportovních vozů pravdivé.

Dobře se v kvalifikaci ukázal i zbytek týmu Michaela Andrettiho. Hned za pátým Satóem bude stát Hunter-Reay, který bude mít po boxu Rossiho. Marco Andretti zajel jedenáctý čas.