• 22.03.2024 Good Brown má s McLarenem smlouvu do roku 2030.

GP3 má za sebou druhé předsezonní testy v Jerezu

Výsledky byly tentokrát vyrovnanější

Ve středu a ve čtvrtek tohoto týdne se uskutečnily již druhé letošní předsezonní testy série GP3. Tentokrát se konaly ve španělském Jerezu. Kromě oficiálně jmenovaných závodních pilotů (známe jich již osmnáct z dvaceti) usedl do vozu Tridentu opět Pedro Piquet. Stáj MP Motorsport jezdil pouze se dvěma vozy.

Středa

Jak už je při zimních testech zvykem, podmínky na trati nebyly ani tentokrát příliš ideální. Ve středu ráno přivítala piloty mokrá trať a zamračené počasí. Většina tak jezdila na pneumatikách do mokra. Až hodinu před koncem dopolední části nasadil Ryan Tveter pneumatiky do sucha. A jelikož s nimi dokázal zajet prozatím nejrychlejší čas dne, i ostatní piloti se vydali pro bezdrážkové pneumatiky. Teprve pak se začaly zajíždět směrodatné časy. Ovšem první část se nenesla ve znamení pilotů stáje ART, jak bylo zvykem u předešlých testů.

Na špici se usadil Leonardo Pulcini , ovšem třicet minut před koncem zůstal stát na trati a byly vyvěšeny červené vlajky. Na chvíli se v čele objevil Jake Hughes z ARTu. Ale ten byl brzy vystřídán Pedrem Piquetem z Tridentu a pak Nikem Karim z MP Motorsportu.

Deset minut před koncem zajel nejrychlejší čas Alessio Lorandi z Tridentu, který právě v Jerezu loni získal své první a zatím jediné vítězství v GP3. V čele vydržel až do konce, a první část testů ovládl s časem 1:30:797. O tři desetiny sekundy pomalejší byl Niko Kari. Pedro Piquet opět ukázal slibný výkon, když s Tridentem skončil třetí. Naopak vozy stáje ART zajely až sedmý, devátý, desátý a jedenáctý nejrychlejší čas.

Odpoledne už na piloty čekala suchá trať. A to se promítlo i na časech. Hned v první půlhodině dokázal Jake Hughes překonat Lorandiho nejrychlejší ranní čas. Týmy si odpoledne zkoušely simulace závodů a trénovaly starty, proto se soustředily na dlouhé jízdy a nejrychlejší časy se příliš neměnily. Relevantní časy se opět začaly zajíždět v závěrečné hodině.

Do čela se dostal Anthoine Hubert z ART. S časem 1:30: 449 se v něm udržel až do konce. Jen o tři setiny sekundy byl pomalejší Boccolacci z pravidelně rychlého MP Motorsportu. V odpolední části testů se dařilo i Camposu. Pulcini zajel třetí nejlepší čas a Laaksonenovi patřilo páté místo. Čtvrtý skončil Lorandi. Kromě Huberta piloti ARTu přední příčky opět neobsadili, patřilo jim osmé, jedenácté a čtrnácté místo v pořadí Mazepin, Hughes a Ilott.

Čtvrtek

Přes noc v Jerezu pršelo, proto ve čtvrtek ráno na okruhu opět vládly obtížné podmínky.  Znovu se tedy využívaly pneumatiky do mokra. V dopolední části zůstával první dvě hodiny v čele Simo Laaksonen z Camposu.

Kvalitní časy na suchých pneumatikách se začaly zajíždět až v poslední hodině. A tentokrát se zadařilo pilotům ART. Ti obsadili první tři místa v pořadí Ilott, Hubert a Mazepin.

Odpolední část testů proběhla již za mnohem příznivějšího počasí. Po první hodině opět jezdila v čele trojice ARTu v pořadí Ilott, Hubert a Hughes.

Ovšem třicet minut před koncem testů  se v čele objevil Leonardo Pulcini s Camposem a již nebyl překonán, navzdory velkému počtu pilotů, kteří se pokoušeli o rychlá kola. Jeho čas 1:30:255 se zároveň stal nejrychlejším z celých testů.  Odpoledne druhé místo patřilo Pedru Piquetovi, třetí čas zajel Jake Hughes z ART.

Poslední předsezonní testy se uskuteční 17.a18. dubna v Barceloně.