Vítěz ze St. Pete Newgarden začal v Texasu nejlépe

IndyCar Classic – 1. trénink

Vítěz prvního závodu letošní sezony Newgarden začal nejlépe závodní víkend IndyCar na okruhu Circuit of the Americas v Texasu. Po dlouhém přerušení způsobeném technickými problémy Hertova vozu dostali piloti šanci na jedno měřené kolo. Newgardenovo  mělo hodnotu 1:48,6567.

Hertův vůz předtím zůstal stát na trati a na dráhu vytekly provozní kapaliny, proto musel být trénink přerušen. Z 45minutového limitu červené vlajky ubraly celých 16 minut. Podle Herty byl na vině motor, což pro Hondu není dobrá zpráva. V St. Petersburgu během závodu vysadily motory ve voze Bourdaise a Hunter-Reaye.

Přestože piloti týmu Penske byli v testech v první pětce výsledkové listiny, Newgarden sám byl před měsícem až 11. nejrychlejší.

"Myslím, že druhý trénink nám řekne víc. Je vždycky dobré začít první trénink s dobrou rychlostí, ale měli jsme dlouhou červenou fázi a jen málo jezdců dostalo dostatečný prostor na dráze. Není to zrovna průkazné, ale mít dobrou rychlost v prvním tréninku je vždycky dobré," dodal předloňský šampion. Tým podle něj od testů udělal dobrý pokrok, ale jestli to bude stačit, ukážou až další tréninky.

Přes problémy s motorem byl Herta druhý nejrychlejší. Na Newgardena ztrácel desetinu. Třetí nejlepší čas si připsal Rossi, následovaný Hunter-Reayem a Rahalem.

Piloti stihli na 3,4mílovém okruhu většinou odjet okolo šesti kol. Nejvíce času na dráze strávil nováček O´Ward, který okruh objel desetkrát.