Vergne se stal prvním dvojnásobným vítězem

E-Prix v Monte Carlu

Teprve v devátém závodě sezony 2018/19 jsme poznali prvního šťastlivce, jemuž se podařilo během ní vyhrát druhý závod. V Monte Carlu se jím stal Vergne, který se zároveň probojoval do čela průběžné klasifikace.

Obhájce titulu plně využil výhody pole position a zvítězil způsobem start – cíl. V úvodní části ho pronásledoval Wehrlein, V zatáčce Saint-Devote ale probrzdil a rázem se propadl na čtvrtou pozici. Profitovali z toho Rowland a Massa.

Wehrlein doplatil na jedinou chybu za celý závod

Zejména prvně jmenovaný v závěru mocně na Vergneho dorážel, ovšem v úzkých uličkách tratě, jež byla zkrácenou variantou kurzu velké ceny F1, se předjíždělo mimořádně obtížně.

Také Wehrlein se pokoušel napravit předchozí chybu a stíhal Massu. Mezi oběma soupeři to několikrát pořádně zajiskřilo, naštěstí se oba v pořádku dostali do cíle. Massa poprvé během svého působení ve formuli E vystoupil na pódium, a to právě ve městě, kde sídlí jeho současná stáj Venturi.

Massa na stupních vítězů - na nováčka to nebyl špatný výkon...

Jako pátý byl odmávnut osaměle kroužící Buemi a za ním přivedl pěkně rozjetou partičku do cíle Da Costa. Obětí vzájemného škádlení se v ní stal Bird, který v posledním kole zůstal stát s proraženou pneumatikou.

Nebyl jediným postiženým. Svodidla si vybrala obvyklou daň. Postupně na nich skončili, vlastním přičiněním či z cizí viny, Frijns, Di Grassi nebo Günther. Kupodivu však nebyla E-Prix ani jednou přerušena a došlo k jediné neutralizaci.

Průběžné pořadí po devíti závodech: 1. Vergne 87, 2. Lotterer 82, 3. Frijns 81, 4. Da Costa 78, 5. Di Grassi 70, 6. Evans 67, 7. D´Ambrosio 65, 8. Abt 63, 9. Rowland 59, 10. Bird 54, 11. Mortara 52, 12. Wehrlein 51, 13. Buemi 40, 14. Massa 32, 15. Vandoorne 18, 16. Sims 18, 17. Günther 10, 18. Paffett 8, 19. Turvey 6, 20. López 2, 21.Piquet 1, 22. Lynn 1.