• 22.03.2024 Good Brown má s McLarenem smlouvu do roku 2030.

Nejrychlejší čas patřil Kirkwoodovi

Chevrolet Detroit Grand Prix – 1. trénink

Povzbuzen oznámeným přestupem k týmu Andretti Autosport po sezoně mladý závodník Kyle Kirkwood ovládl první trénink na závod IndyCar v Detroitu. Přestože IndyCar na této trati letos má jen jeden závod místo dvou, jak bylo tradicí v posledních letech, Kirkwooda čeká tento víkend dvojitá porce závodění, startuje totiž také v závodě vytrvalostních vozů, který se jede v Detroitu v sobotu.

Pro Kirkwooda to bylo vůbec poprvé, co v tréninku skončil na nejvyšší příčce. Dostal se na ni tři minuty před koncem tréninku. Mimochodem ovládnout trénink se mu povedlo i ve třídě GTD závodů IMSA.

O poznání hůře dopadl trénink pro jeho stájového kolegu Daltona Kelletta. Ten se v úvodu postaral o první vyvěšení červených vlajek a to, když v páté zatáčce zůstal stát na trati. Na vině byl problém s volantem, který způsoboval potíže s řazením vozu.

O druhé přerušení se postaral Rosenqvist, když v první zatáčce havaroval. Ve stejnou chvíli skončil v únikové zóně sedmé zatáčky Pagenaud, jemuž díky přerušení mohli traťoví maršálové nastartovat motor, aby se vrátil do boxů.

Za Kirkwoodem ve výsledkové listině skončili O´Ward a jeho budoucí stájový kolega Rossi, jehož má Kirkwood právě nahradit.

Pagenaud i přes výše zmíněné obtíže dojel čtvrtý před vítězem Indy500 Ericssonem a Coltonem Hertou. Sedmá příčka patří Castronevesovi, který byl po velkou část tréninku nejrychlejším jezdcem. K tomu mu dopomohlo to, že na trať vyjel hned poté, co skončila část, kdy by trénink vyhrazený nováčkům. Většina favoritů v tu dobu ještě seděla v boxech.