Schumacher otevřel italský víkend nejrychlejším časem

Velká cena Itálie - 1. trénink

Michael Schumacher vyhrál první páteční trénink na Velkou cenu Itálie. Druhý nejlepší čas zajel vítěz minulého závodu v Belgii Jenson Button.

Po tradičním klidném začátku tréninku to byl právě Schumacher, který zůstal po většinu devadesátiminutové části na čele tabulky.

Sedminásobný mistr světa zajel na úvod čas 1:25.422, čímž o tři desetiny porazil Jensona Buttona. Na třetím místě následuje další vůz poháněný motorem Mercedes, který řídí týmový kolega Schumachera Nico Rosberg.

Na čtvrtém místě je nejlepší z domácích pilotů Ferrari Fernando Alonso. Dvojnásobného mistra světa ovšem v závěru potkaly problémy, když musel v šikaně Variante Alta odstavit své ferrari kvůli problémům s motorem.

Nejlepší pětku uzavřelo druhé ferrari Felipeho Massy před Lewisem Hamiltonem, Kimim Räikkönenem, Sergiem Pérezem, Markem Webbererm a Pastorem Maldonadem.

Jerome d'Ambrosio, který o tomto víkendu zastupuje trest odpykávajícího Romaina Grosjeana (psali jsme zde) zajel patnáctý čas.

Premiéru si ve víkendu velké ceny odbyl Ma Qing Hua, který u HRT pro první trénink vystřídal v kokpitu Narajna Kartykejana. První Čínan, který se účastnil závodního víkendu F1, ztratil na Schumachera téměř šest sekund, přičemž v průběhu tréninku svůj čas neustále vylepšoval a za svým týmovým kolegou Pedrem de la Rosou v závěru zaostal o necelé dvě sekundy.