Lynn vítězem kvalifikačního závodu na VC Makaa

Formule 3, Velká cena Makaa - kvalifikační závod

Alex Lynn vyhrál v ulicích Makaa kvalifikační závod a do 60. ročníku Velké ceny Makaa tak odstartuje z pole position.

Vítězi kvalifikace Raffaele Marciellovi se start vůbec nepovedl a před zatáčkou Lisabon se propadl až na pátou pozici.

Do čela se však probojoval Félix Rosenqvist. Z třetí pozice startující Lynn se však na dlouhé rovince v prvním sektoru zavěsil za Rosenqvista do větrného pytle a ve velmi rychlé zatáčce Mandarin Oriental se dostal vnějškem před svého soupeře do vedení.

Na následující rovince, která už jezdce přivádí k prvnímu brzdnému bodu okruhu před zatáčkou Lisabon, se naopak za svým soupeřem vyvezl Rosenqvist. Lynn se pokusil začít brzdit o něco později, ovšem byl široký a Rosenqvist se tak vrátil na první příčku.

Švéd však nemohl začít ujíždět, jelikož na trať vyjel safety car kvůli kolizi Toma Blomqvista a Harryho Tincknella na startu závodu. Blomqvist zůstal po zhasnutí červených světel stát, Tincknell se jeho monopostu již nedokázal vyhnout a došlo ke kolizi.

Při restartu se Lynn opět pokusil získat vedení. Před zatáčkou Lisabon byl sice na vnější stopě, ovšem při samotném nájezdu se přesunul na vnitřek a dostal se do vedení, které udržel až do cíle závodu.

Lucas Auer jezdil zpočátku na třetí pozici. Restart se Rakušanovi však příliš nepodařil, když jej v zatáčce Mandarin Oriental předjel Antonio Félix da Costa a následně v Lisabon také Marciello.

Pro Auera závod skončil záhy, když nezvládl průjezd zatáčkou San Francisco Bend a narazil do bariéry.

Marciello si v pátém kole vyšlápl na Félixe da Costu a dostal se před něj na třetí pozici. Letošní vítěz Evropského šampionátu Formule 3 následně začal stahovat také Rosenqvista, který se po restartu závodu potýkal s horší přilnavostí. V závěru se pro něj situace však zlepšila, zajel nejrychlejší kolo a se sekundovým náskokem uhájil druhou příčku.

Luis Felipe Derani nebyl příliš daleko za vedoucí čtveřicí, ovšem nedokázal se jí přiblížit, a tak dojel pátý před Alexanderem Simsem, který v souboji o šesté místo dokázal za svými zády udržet Jordana Kinga. Osmý skončil Will Buller.

Nejlepší desítku uzavřeli Carlos Sainz jr. a Esteban Ocon. Oba si na konci dokázali poradit se Stefanem Colettim. Nejrychlejší kolo Francouze Ocona, který o tomto víkendu poprvé závodí se současnou specifikací vozu Formule 3, přitom bylo jen o desetinu sekundy pomalejší než kolo jeho týmového kolegy Lynna.

Cíl závodu neviděli ještě Dennis van de Laar, který se připletl do kolize na startu závodu; Ed Jones, jenž havaroval v zatáčce Fisherman's Bend, a Kevin Korjus. Estonec musel svůj kouřící vůz odstavit v posledním kole.