reklama
reklama

Novinky

  • 22.09.2017 Dodavatelem motorů pro sérii ADAC Formula 4 bude i v dalších dvou letech Abarth.

  • 22.09.2017 FIA změnila pravidla pro udělování superlicencí pro F1.

  • 22.09.2017 Po 63 letech se do Švýcarska vracejí automobilové závody na okruzích.

reklama
reklama

Da Costa v Monaku špatně přesedal Formule E

Skončí jeho angažmá u Andrettiho týmu?

Pořadí v ePrix Monaka doznalo ex post jedné změny. Postiženým se stal pilot Andrettiho týmu Antonio Felix da Costa, který vypadl z bodované desítky.

Portugalec prožil víkend-blbec. Zkazil už kvalifikaci a do závodu se vydal až z osmé řady na startu. Po heroickém výkonu se přesto prosadil až na deváté místo. Jenže z něj byl následně odsunut na jedenáctou příčku, protože za nebezpečné počínání během přesedání byl potrestán penalizací ve výši 33 sekund.

Dostal jsem se do dobrého tempa, správně jsem si rozvrhl spotřebu energie a dojel na bodech. Jenže potom přišel trest. Takže jsme znovu tam, kde jsme nechtěli být,“ povzdechl si. Na vysvětlenou: Da Costa z dosavadních pěti podniků skóroval jen jednou – hned na úvod v Hongkongu. Není divu, že se proslýchá, že Andrettimu, za nímž stojí BMW, s ním pomalu dochází trpělivost.

Pozorovatelé šampionátu Formule E zároveň upozorňují na vzrůstající počet prohřešků v kritické fázi přeskakování z monopostu do monopostu. Týmy mají problémy s dodržováním minimální předepsané délky pitstopu a také samotný ve stresu probíhající manévr má mnohdy hodně divoký charakter.

reklama
reklama

Komentáře ke článku