reklama

Novinky

  • 22.04.2018 Good Christian Lundgaard vyhrál čtvrtý závod Euroserie formule Renault a celkově vede

  • 22.04.2018 Neutral Nico Rosberg bude mít vlastní jezdeckou školu

  • 22.04.2018 Good Vítězem kvalifikace na závod IndyCar v Alabamě se stal Josef Newgarden

Facebook Instagram
reklama
reklama

Renault potopili vlastní jezdci

Renault potopili vlastní jezdci

Driot: Prostův úlet byl naprosto zbytečný

Už se zdálo, že se Renault ve Formuli E po nezdařeném začátku sezony oklepal. Jenže v Uruguayi se na jeho kontě objevila nula. Je to o to více k vzteku, že se o ni tentokrát „zasloužili“ jezdci.

Sébastien Buemi se pokoušel v 11. kole dostat před Daniela Abta. Přecenil však své síly a otřel se o zeď. Auto s poškozeným závěsem kola ještě dotáhl do boxů a přesedl do druhého monopostu. „Musel by vyjet safety car, aby se s dostupnou energií dostal do cíle,“ bylo v té chvíli jasné šéfovi stáje Jeanu-Paulu Driotovi. Tato situace nenastala a Švýcar šachovnici nespatřil. „Přišel jsem o skoro jisté stupně vítězů,“ lamentoval, protože v okamžiku kolize se držel před nakonec třetím Samem Birdem. „I když to tak v kvalifikaci na první pohled nevypadalo, domnívám se, že jsme byli dnes dost rychlí. To je pro mě pozitivní aspekt.

Nikoliv však pro Driota: „V kvalifikaci jsme podali bídný výkon. Zvláště Nico, jehož úlet byl naprosto zbytečný.“ Boss měl na mysli ránu, kterou bariéře zasadil Nicolas Prost. To ho odsoudilo na konec roštu a v závodě se posunul jen na patnáctou příčku. S tím, co syn čtyřnásobného mistra světa F1 v poslední době předvádí, panuje už značná nespokojenost. V probíhajícím ročníku šampionátu si vyjel zatím všeho všudy sedm bodů a v průběžné klasifikaci figuruje až na sedmnácté pozici. O džob se ale pravděpodobně bát nemusí, především kvůli tatínkovi, jenž je spolumajitelem Renaultu e.dams.

 Nicolas Prost v tomto ročníku získal pouhých sedm bodů

reklama
reklama

Komentáře ke článku

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500