Dvoudenní sraz čtenářů přinesl skvělou zábavu

Výsledky motokárového závodu pro veřejnost.

U příležitosti Grand Prix Brazílie jsme pro naše čtenáře uspořádali setkání fanoušků formule 1, které proběhlo na kryté motokárové dráze nedaleko Náchoda ve Velkém Dřevíči. Po loňském úspěchu byla pro setkání vybrána taková Grand Prix, po jejímž skončení bude možné ještě zůstat posedět,  popít a popovídat si.

Abychom se naladili na tu správnou formulovou atmosféru, připravili jsme na nedělní odpoledne motokárové závody. Po úvodních trénincích přišly na řadu 4 kvalifikační rozjížďky, kdy měl každý z účastníků k dispozici 2x 10 minut, během nichž se snažil zajet nejrychlejší čas na jedno kolo.

Na základě dosažených časů byli jednotliví závodníci rozděleny do malého a velkého finále, která se jela systémem klasického závodu start-cíl po dobu 20 minut.

Nervy drásající souboje s ostatními, se záludnostmi dráhy a někdy i se sebou samými předvádělo celé závodní pole. Nakonec všichni úspěšně dokončili závod, který přinesl následující výsledky:

1:00:957

Součástí motokárové dráhy je i penzion a především restaurace, kam jsme se po motokárách následně přemístili na sledování přenosu z GP Brazílie. Atmosféra společného fandění svým favoritům a spílání hvězdám druhých táborů byla jedinečná a neopakovatelná. Po skončení přenosu z F1 jsme ještě v rychlosti shlédli záznam ze závodu A1 GP a pak již začala debata nad nejrůznějšími otázkami motorsportu, občas proložená propečeným stejkem nebo vychlazeným pivečkem. Ti nejvytrvalejší mezi sebou dokázali diskutovat až do ranních hodil.

Po pozdní pondělní snídani sraz čtenářů skončil, ale domů či do práce se evidentně nikomu nechtělo.