• 29.04.2024 Neutral Rozhodnutí o změně bodovacího systému bylo odloženo

Ricciardo potrestán za chybu týmu odsunem na roštu

V Bahrajnu klesne o deset míst.

Daniel Ricciardo si do následujícího závodu sezóny, Velké ceny Bahrajnu, veze penalizaci odsunu o deset míst na startovním roštu za to, že jej v závodě v Malajsii mechanici jeho týmu Red Bull vypustili na trať s nesprávně upevněným kolem.

Australan si tak vypije kalich hořkosti do dna, jelikož za tuto chybu svého týmu byl potrestán už během závodu penalizací stop&go na 10 sekund. Podle nových pravidel je však v takových případech uplatňováno také potrestání do dalšího závodu.

Ricciardo byl zrovna na čtvrté pozici, když odjížděl od svých mechaniků s nesprávně utaženým levým předním kolem. Okamžitě proto zastavil v boxové uličce a byl mechaniky zatlačen zpátky do boxového stání, kde mu kolo následně již upevnili.

Tímto zdržením však nabral celé kolo ztráty. Krátce poté si navíc poškodil přední křídlo a dostal defekt, po kterém ze závodu předčasně odstoupil.

Podle sportovních komisařů se Red Bull provinil proti pravidlu 23,12c tím, že "během závodu z boxů vypustil vůz v nebezpečném stavu."

Ricciardo podle svých slov problém zpozoroval okamžitě poté, co se s vozem znovu rozjel.

"Myslím, že se všichni domnívali, že jsou pneumatiky nasazené," řekl. "Jakmile jsem odjel, cítil jsem, že něco není v pořádku a pak jsem přišel o levou přední pneumatiku."

Red Bull dostal také napomenutí za to, že jeden z jeho mechaniků neměl během Ricciardovy zastávky ochrannou kombinézu a přilbu.

Ani druhý závod v barvách Red Bullu tak pro Ricciarda nedopadl bez postihu, když byl vyloučen už z domácí Velké ceny Austrálie kvůli tomu, že jeho vůz v závodě neustále překračoval maximální povolený průtok paliva. Ricciardo tím přišel o druhé místo.