clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Taffin by rád viděl boj Renaultu s Red Bullem

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 7.2.2016, 14:21

počet komentářů: 1
z toho nových:
poslední: 10.2.2016 14:00


V lednu se poradce Red Bullu pro motorsport, Helmut Marko, nechal slyšet, že Renault by se měl alespoň prozatím soustředit na podporu týmu Red Bull Racing, protože jeho tovární tým beztak není připravený vítězit.

Vozy Red Bullu už léta patří k nejlepším ve startovním poli, ale loni dopláceli na nízký výkon pohonných jednotek od Renaultu. Výkonnostní ztráta by se mohla letos snížit, jenže Red Bull Racing přišel o postavení privilegovaného týmu, protože Renault obnovil svůj tovární tým a své pohonné jednotky bude vyvíjet podle jeho potřeb. Sezóna 2016 se však má nést ve znamení vylepšování nově nabyté továrny v anglickém Enstone. Novináři s Markovým názorem konfrontovali Rémiho Taffina, technického ředitele Renaultu pro motory.

"Kdybych byl na místě Dr. Marka, říkal bych přesně to samé," řekl Taffin. "On má svůj tým a pro svůj tým chce to nejlepší a chce ho vidět vyhrávat. Vlastně bych byl hodně překvapený, kdyby tvrdil opak. Ale to je jen můj názor.

My chceme, aby vyhrával Renault a součástí toho musí být velmi dobrý motor. A pokud si tento motor najde cestu do šasi Red Bullu, jistě bude mít velmi konkurenceschopný balíček. Víme, že dokáží postavit velmi dobré šasi. Mohl by z toho vzejít dobrý boj. Líbí se mi představa našeho týmu bojujícího proti Red Bullu, samozřejmě s vítěznou tečkou."

Zdroj: f1i

Reklama

Komentáře ke článku

  syk - sykpodvodnik.cz
10.2.2016 14:00
 
a nejen letos :)
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Renault bude mít v Monaku dvě nové pohonné jednotky - 22.5.2016
Renault: Spolehlivost motoru máme pod kontrolou - 14.3.2016
Renault potvrdil najmutí Maria Illiena - 18.12.2015

Reklama