clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Hamilton přestal pít

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 16.5.2017, 15:18

počet komentářů: 1
z toho nových:
poslední: 16.5.2017 19:45


Lewis Hamilton se vzdal pití během závodu (řeč je samozřejmě o nealkoholickém nápoji) a věří, že mu to pomohlo a i díky tomu vyhrál Velkou cenu Španělska.

Nejednomu fanouškovi neuniklo, že když Hamilton v závěru závodu komunikoval s týmem, byl pořádně zadýchaný, evidentně vyčerpaný. Začalo se spekulovat o slabé kondici, jeho šéf to připsal náročnému souboji se Sebastianem Vetttelom.

"Myslím, že to byl jen následek toho, jak moc se snažil. Když chcete jet těsně za vozem před vámi, přicházíte o část příznivého vlivu aerodynamiky přední části vozu. Je to náročné a on dal do souboje vše a v týmové vysílačce to bylo slyšet," řekl Toto Wolff.

Hamilton ale udal i jiný důvod. Byl vyčerpaný, ale přispěl k tomu fakt, že si s sebou do vozu přestal brát láhev s nápojem, díky čemuž je jeho vůz na startu o něco lehčí. A v těsném souboji s týmovým kolegou i jezdci Ferrari se počítá každá tisícina. Není to poprvé, co slyšíme, že některý z jezdců riskuje dehydrataci kvůli snížení hmotnosti vozu, jenže letošní vozy kladou na jezdce vyšší fyzické nároky než vozy předchozí generace. Britský jezdec po vystoupení z vozu sotva stál na nohou.

"Velmi záleží na tom, jaký typ závodu to je," začal žurnalistům vysvětlovat Hamilton. "Někdy šetříte palivo a například v Rusku se mi přehříval vůz. Jenže tady... Od první zatáčky až po cílovou čáru jsem nic neřešil, jen jel naplno. A Sebastian nasadil zabijácké tempo.

Kromě toho, nevozím s sebou žádné pití, abych tím nezvýšil hmotnost. Takže celý závod jsem nic nepil. Když to skončilo, z posledních sil jsem vyskočil na ruce svého týmu a můj tep dosáhl maximum. Když jsem vystupoval z vozu, ještě jsem se cítil dobře, ale po tom skoku... Nevím, jestli bych zvládl další. Byl jsem unavený."

Zdroj: motorsport

Reklama

Komentáře ke článku

  Hurvajs - hurvineqseznam.cz
16.5.2017 19:45
  [ odkaz ]  

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
 S tímto článkem nesouvisí žádný jiný článek.

Reklama