clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

V Signes se pojede 340 km/h s pedálem na podlaze

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 9.8.2017, 15:05

počet komentářů: 9
z toho nových:
poslední: 10.8.2017 12:28


F1 se příští rok po deseti letech vrátí do Francie. Velká cena se pojede na 5,8 km dlouhé konfiguraci okruhu Paul Ricard se šikanou rozdělující velice dlouhou rovinku Mistral na dvě části. Část fanoušků byla zklamaná, když se dozvěděla, že jezdci nebudou do rychlé zatáčky Signes brzdit z maximální dosažitelné rychlosti. Takto by to ale mělo být lepší nejen z pohledu bezpečnosti. Před šikanou i před Signes se pojede přes 300 km/h, přitom před Signes by jezdci neměli sundat nohu z plynového pedálu.

"FIA to prozkoumala a rychlost před šikanou by měla být 343 km/h, takže retardér má své opodstatnění," řekl Gilles Dufeigneux, ředitel Velké ceny Francie. "Šikana byla přidána, aby se motory na rovince dlouhé 1,8 kilometru nedostaly na své maximum. Dobré je i to, že takhle vzniklo další místo vhodné k předjížděcím manévrům. Díky tomu budeme mít tři rovinky, na kterých budou vozy dosahovat ohromnou rychlost. Po dvou, před první a osmou zatáčkou, bude následovat tvrdé brzdění, zatímco v Signes (10. zatáčka) se pojede s pedálem na podlaze. Podle FIA ​​budou mít vozy před šikanou rychlost 344 km/h a před Signes 343 km/h.

Jezdci nám řekli, že šikana by mohla být příležitostí předjíždět bez použití DRS. Během víkendu Velké ceny Rakouska jsme tuto konfiguraci ukázali některým jezdcům včetně Lewise Hamiltona, Sebastiana Vettela a Fernanda Alonsa. Líbila se jim a řekli, že 5,8 kilometru dlouhá verze je dobrou volbou."

Samotná trať je příležitostně využívána na testování vozů a pneumatik F1, takže se nemusí moc měnit. Investuje se hlavně do tribun, které by měly nabídnout 40 až 45 tisíc míst na sezení a dalších 20 až 25 tisíc lidí se vejde na přírodní ochozy.

Zdroj: motorsport

Reklama

Komentáře ke článku

  T.O.M. - horainform.cz
10.8.2017 12:28
 
Tomu se říká pověrčivost, zatáčku číslo 13 tam nemají, a pro jistotu pochytaly i všechny černý kočky...
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Francouzští jezdci reagují na návrat F1 do jejich vlasti - 9.12.2016
Potvrzeno: Formule 1 se vrací do Francie - 5.12.2016
Nečekaný návrat Velké ceny Francie - 2.12.2016
Francouzi jsou blízko k návratu do F1 - 20.5.2014

Reklama