Mansell vyhrál napínavý závod v Qataru

[GPM] Situaci ale neměl vůbec jednoduchou.

Fotografie

Nigel Mansell vyhrál závod Grand Prix Masters, veteránů formule 1, v Qataru. Situaci ale neměl vůbec jednoduchou, dva výjezdy safety caru a tlak ze strany Christiana Dannera a Eddieho Cheevera nicméně ustál.

Kromě Mansella neměl nikdo další to štěstí vést v závodě alespoň jedno kolo, stejně jako v úvodním klání v Kyalami.

Christian Danner startoval spolu s Mansellem z první řady, v závodě pak bojoval s Eddiem Cheeverem, v osmém kole došlo dokonce ke kontaktu mezi oběma vozy.

Na dráhu musel safety car, protože vůz Elisea Salazara vypověděl službu, a po restartu dokázal Danner Cheeverovi manévr vrátit.

Do té doby skvěle jedoucí Andrea De Cesaris kolidoval s Pierluigim Martinim při souboji o čtvrté místo a na dráhu musel znovu safety car.

Ve zbývajících tří kolech si už Mansell nenechal vítězství vzít. Na třetím místě dojel Eric van de Poele statrující jedenáctý - Belgičan vytěžil ze souboje mezi Cheeverem a Martinim, které oba předjel.

Derek Warwick dojel do cíle pátý navzdory hodinám, které absolvoval v úvodní části závodu po souboji s Martinim.

Pro Riccarda Patreseho skončil závod dřív než začal. Na startu nebyli mechanici schopni nastartovat jeho motor a výjezd do zaváděcího kola musel být odložen. Nakonec dojel desátý.