• 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

• 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Yelloly si vyjel svou první pole position ve FR3.5

Formule Renault 3.5, Paul Ricard - 1. kvalifikace

Nick Yelloly letos poprvé vyhrál kvalifikaci Formule Renault 3.5, když byl nejrychlejší v souboji o postavení na startu prvního závodu na francouzském okruhu Paul Ricard.

Ranní kvalifikace byla výrazně poznamenána deštěm a kvůli bouřce musela být dokonce na půl hodiny přerušena.

Když se jezdci vydali na trať, byli na čele Robin Frijns, Sam Bird a Jules Bianchi. V polovině půlhodinové kvalifikace zajela většina startovního pole zpět ke svým mechanikům pro nové pneumatiky. A právě toho využil Yelloly k zajetí nejrychlejšího času 2:09.593.

Na druhé sadě se již žádný z předních jezdců nezlepšil a Yelloly si tak připsal svou první pole position ve Formuli Renault 3.5.

O 122 tisícin za ním zaostal vedoucí muž průběžného pořadí Frijns. Ze druhé řady vystartují Antonio Félix da Costa a Jules Bianchi.

Třetí řada pak bude složena z Andree Negraa a Alexandera Rossiho.

Bird, který je v průběžném hodnocení za Frijnsem a Bianchim, spadl až na šestnácté místo.