reklama

Novinky

  • 22.04.2018 Good Christian Lundgaard vyhrál čtvrtý závod Euroserie formule Renault a celkově vede

  • 22.04.2018 Neutral Nico Rosberg bude mít vlastní jezdeckou školu

  • 22.04.2018 Good Vítězem kvalifikace na závod IndyCar v Alabamě se stal Josef Newgarden

Facebook Instagram
reklama
reklama

Vettel: Bránit se nemělo smysl

Vettel: Bránit se nemělo smysl

Ferrari: Slabost a nedostatek předvídavosti

Ferrari prohrálo VC Číny hrubou taktickou chybou během zastávek v boxech. I tak je ovšem sporné, zda by se Sebastian Vettel udržel proti útokům pilotů Red Bullu na mnohem méně opotřebených gumách.

Z její strany to bylo opravdu slabé a dá se říci, že soupeřům darovala vítězství,“ zhodnotil počínání Scuderie Nico Rosberg pro německou televizi RTL. „Že vůbec připustila undercut (stažení jezdce do boxů před soupeřovým s cílem získat výhodu), svědčí o nedostatku předvídavosti. Sebastian pak ztratil dvě nebo tři sekundy a bylo vymalováno. Nevěřil bych, že se to může vůbec stát.

Vettel sám se ve své výpovědi zabýval především kolizí s Maxem Verstappenem, za níž se mu jeho protivník nezvykle pokorně omluvil. Ani exmistr světa nesáhl k hrubšímu výrazivu, spíše z jeho slov zaznívá beznaděj a znechucení ze zpackaného závodu: „Uviděl jsem ho dost pozdě, ale přesto mu zůstalo ještě dost prostoru. Očekával jsem ostatně, že zaútočí dříve. Neměl jsem v úmyslu se nějak důrazněji bránit, protože už v případě Ricciarda jsem poznal, že to nemá smysl. Na čerstvých gumách byl prostě rychlejší. Nechtěl jsem dělat potíže, jenže Max vyrobil chybu a zablokovala se mu kola. Myslím si, že přecenil síly a nám oběma zničil závod. I tak jsme měli štěstí, že jsme nepřišli o křídlo nebo neutrpěli defekt. Po kontaktu se nicméně auto úplně složilo a hlavně ve vrcholech zatáček bylo strašně nedotáčivé. Ke konci už byly přední gumy totálně zničené. Je mně to opravdu líto, ale nebyl jsem schopen udržet pozici.“

Čest ekipy z Maranella tak zachraňoval třetím místem Kimi Räikkönen. Byť to v jednu chvíli vyhlíželo, že jím realizovaná strategie byla šlápnutím vedle: „Beru, na víc jsem neměl. Zvláště, když to dlouhou dobu vypadalo, že vyjdu úplně naprázdno, protože můj první úsek byl hodně dlouhý. Na měkkých pneumatikách jsem toho ale v závěru dost dohnal.

Kimi Räikkönen si na pódiu popovídal s Martinem Brundlem

reklama
reklama

Komentáře ke článku

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500