• 29.04.2024 Neutral Rozhodnutí o změně bodovacího systému bylo odloženo

Mini převzal během závěrečného dne vládu

Testy FIA F3 v Barceloně - 2. den

Gabriele Mini odjíždí ze sezonních testů FIA F3 v Barceloně jako nejrychlejší muž. Ital zvítězil během závěrečného dne s časem 1:26,319. Téměř o sekundu tak překonal výkon čtvrtečního vítěze Gabriela Bortoleta, který se v pátek věnoval zejména závodním simulacím.

O svém pátečním vítězství rozhodl Mini už v dopolední tříhodinovce. Právě v té se totiž většina věnovala kvalifikačním simulacím. Pilot stáje Hitech zajel čas v hodnotě 1:26,319. Druhého Taylora Barnarda porazil o 63 tisícin. Třetí Grégoire Saucy už byl pozadu o dvě desetiny.

Nejrychlejší trojice dopoledních jízd se současně stala nejrychlejší trojicí celého dne. Při odpoledních jízdách totiž byly pro většinu prioritou závodní simulace a jen málokdo se v porovnání se svým dopoledním výkonem zlepšil.

Gabriele Mini se stal nejrychlejším jezdcem barcelonských testů. Foto: FIA Formula 3

Nejrychleji zajel odpoledne vedoucí muž průběžného pořadí šampionátu a současně vítěz prvního testovacího dne Gabriel Bortoleto. Brazilec již ve čtvrtek uvedl, že se chce v pátek soustředit zejména na dlouhé jízdy. Tak tomu skutečně bylo. Věnoval se jim už dopoledne společně se svými parťáky Oliverem Göthem a Leonardem Fornarolim. Trojice vyjela na trať až ve druhé polovině dopolední části a ve výsledkové listině obsadila poslední tři příčky. Zatímco Göthe skončil dvacátý osmý, Bortoleto dvacátý devátý a Fornaroli třicátý. Odpoledne už ale Bortoleto s časem 1:28,277 zvítězil.

Druhý nejrychlejší jezdec dopolední části Taylor Barnard skončil vysoko i odpoledne. Obsadil totiž opět druhé místo. Na Bortoleta ztratil 352 tisícin. Mini tentokrát skončil až šestnáctý s více než třísekundovou ztrátou na vítěze.

Během odpoledních jízd se na dráze vůbec neukázal Jonny Edgar. Z jakého důvodu zůstal pilot MP Motorsportu v garáži, zatím není jasné.

Během pátku došlo dvakrát k vyvěšení červených vlajek. Poprvé se tak stalo dopoledne, kdy ve 12. zatáčce zůstal stát Taylor Barnard. Odpoledne pak skončil Josep María Martí ve štěrku ve 13. zatáčce.

Taylor Barnard byl sice v pátek rychlý, nevyhnuly se mu ale potíže. Foto: FIA Formula 3

Monoposty FIA F3 budou testovat i příští týden. Od úterý 18. dubna do středy 19. dubna se objeví v italské Imole. Tam budou o víkendu 20.-21. května i závodit.