Bortoleto neztrácí rychlost ani při testech

Testy FIA F3 v Barceloně - 1. den

Vedoucí muž průběžného pořadí FIA F3 Gabriel Bortoleto zatím ukazuje svou sílu i během sezonních testů ve španělské Barceloně. Pilot Tridentu totiž zajel ve čtvrtek nejrychlejší čas prvního ze dvou testovacích dnů.

Tak jako většina jezdců zaznamenal Brazilec nejrychlejší čas dne již v dopolední tříhodinovce. Během ní zajel kolo v hodnotě 1:27,221. Za ním shodou okolností skončili jeho dva nejbližší pronásledovatelé v průběžném pořadí. Zatímco druhý skončil Grégoire Saucy (1:27,424), třetí pozici obsadil Dino Beganovic (1:27,447).

Odpoledne už se nejezdily tak rychlé časy jako dopoledne. Zlepšit se dokázal pouze Tommy Smith. I tak ale zůstal na čele Bortoleto, kterému tentokrát stačil k prvnímu místu čas 1:28,000. Druhý skončil opět Saucy, který ztratil na vítěze 76 tisícin. Nejlepší trojici uzavřel Franco Colapinto.

"Den probíhal dobře. Otestovali jsme hodně věcí, které se liší od toho, na co jsme zvyklí, a to bylo dnešním cílem. Vše šlo dobře a dokázali jsme v obou částech zvítězit, takže jsem spokojen," hodnotil pilot Tridentu čtvrteční testování pozitivně.

Bortoleto už sice má s okruhem v Barceloně zkušenosti a loni zde dokonce vyhrál závod regionální formule, návrat na tento okruh ale pro něj byl trochu jiný. Testovalo se totiž na verzi bez šikany před poslední zatáčkou. Tuto variantu trati letos homologovala FIA a F3 na ní bude stejně jako F1 v červnu závodit.

Gabriel Bortoleto začal vítězně i sezonní testy. Foto: FIA F3

Nová varianta trati se brazilskému jezdci zamlouvala: "I tato verze je moc hezká. Bavil jsem se na ní," dodal.

V pátek má Bortoleto v plánu trochu jiný testovací program: "Čekají nás jízdy na dlouhou vzdálenost. Budeme se snažit znovu ukázat to nejlepší závodní tempo, které jsme dnes měli, jelikož jsme absolvovali hodně jízd zaměřených na rychlost," prozrazuje.

Faria boural

První testovací den se neobešel bez červené vlajky. Odpoledne totiž havaroval Roberto Faria. Brazilec ve službách stáje PHM Racing by Charouz skončil v bariéře v poslední zatáčce.

Potíže měli mimo jiné i jezdci Camposu. Během dopoledne totiž zůstali stát na výjezdu z boxů Josep María Martí s Christianem Mansellem.

Roberto Faria skončil v bariéře. Foto: PHM Racing

V pátek testy vyvrcholí závěrečným dnem.