clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Honda zariskovala

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 15.2.2017, 08:25

počet komentářů: 5
z toho nových:
poslední: 17.2.2017 20:36


Jusuke Hasegawa, který je již téměř rok šéfem programu Hondy v F1, naplno přiznal, že Honda nechala koncept pohonné jednotky rozvíjen pod Jasuhirem Arajem za sebou a za necelé dva týdny bude v Barceloně do vozu McLarenu nainstalována zcela nová pohonná jednotka. Japonci, přestože už zkušenější než před dvěma lety, opět vstupují do neznámých vod a výsledek je nejistý.

"Koncept se úplně změnil," cituje Hasegawu web Autosport. "Je to velmi riskantní krok, ještě neznáme odpovědi na mnoho otázek. Víme, že tato pohonná jednotka bude výkonnější, ale největší riziko spočívá v tom, že možná letos nevyužijeme celý její potenciál."

V centru pozornosti je spalovací motor, ale mění se uspořádání celé pohonné jednotky, přičemž rekuperační systémy také nemohou zůstat stejné jako loni.

"Letos se potřebujeme koncentrovat na spalovací motor. Pokud zlepšíme motor, budeme mít ve výfuku více energie, tak kvůli rekuperaci budeme potřebovat dostat na stejnou úroveň i turbínu. Ještě nás čeká několik testů, budou pokusy a omyly. Doufám, že jsme se vybrali správnou cestou a soustředili se na správné elementy. Ale rozhodně není jednoduché zkombinovat všechny elementy tak, abychom zúročili zlepšení motoru."

Zcela novou pohonnou jednotku už přiznal i Renault a říká se, že Ferrari pracuje na novém vstřikování paliva a pístech, zatímco na straně Mercedesu je zatím ticho.

Zdroj: motorsport

Reklama

Komentáře ke článku

  markklokan - MarkKlokancentrum.cz
17.2.2017 20:36
 
riskujou leda tak že si alonso uprostřed sezony nasadí ruksak
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Honda je teď tam, kde chtěla být v březnu - 11.8.2017
Honda má být do konce roku lepší než Renault - 7.8.2017
Hondě chybí zkušení lidé z 80. let - 24.7.2017
Hondě pomohlo zrušení žetonového systému - 23.7.2017
Honda detailněji vysvětluje problémy s testováním - 21.7.2017

Reklama