reklama
reklama

Novinky

  • 24.09.2017 V listopadu bude mít premiéru nový dokumentární film o Scuderii Ferrari.

  • 23.09.2017 Formule 3 se po sezoně 2018 rozdělí na dvě výkonnostně odlišné kategorie.

  • 22.09.2017 Dodavatelem motorů pro sérii ADAC Formula 4 bude i v dalších dvou letech Abarth.

reklama
reklama

Felipe Massa mohl být čtvrtý F1

O co se to ten Alonso pokoušel?

Felipe Massa se ve své pravidelné reportáži pro web Motorsport vyjádřil k oběma incidentům s jezdci McLarenu, které byly tím nejzajímavějším, co si ze závodu odnesl. Kolize s bývalým týmovým kolegou prý způsobila, že přišel o prakticky jisté body za čtvrté místo v cíli Velké ceny Španělska.

"Velmi nerad se myšlenkami vracím k letošní Velké ceně Španělska. Víkend začal pro Williams Martini Racing dobře a před závodem jsme stihli všechno, co jsme chtěli. Věřili jsme, že to bude dobrý závod. Ale naneštěstí byl můj závod prakticky rozhodnut kolizí, ke které došlo hned po startu v druhé zatáčce. Netuším, o co se tam Fernando Alonso snažil, ale neměl jsem žádnou šanci vyhnout se kolizi s jeho vozem.

Náraz mi způsobil defekt. Sice jsem se s ním dostal do boxů, ale můj závod skončil po dvou zatáčkách. V té době jsem byl před Sergiem Pérezem, který byl v cíli čtvrtý. Já jsem na konci prvního kola jel do boxů a tým mi z bezpečnostních důvodů vyměnil přední křídlo a samozřejmě i pneumatiky. Když jsem se vrátil na trať, na vedoucí skupinku jsem už ztrácel více než minutu. Netrvalo dlouho a začal jsem být předjížděný o kolo, což situaci ještě zkomplikovalo. Bez toho incidentu jsem určitě mohl mít dobrý závod a i v případě nejhoršího scénáře bych byl čtvrtý. V pátek jsem byl v dlouhém stintu rychlejší než Force India, ale když jsem se dostal za skupinu pomalejších vozů, nemohl jsem tuto rychlost využít.Uprostřed toho všeho se odehrála epizoda se Stoffelem Vandoornem. Vzhledem k jeho nájezdu do zatáčky a podle toho, jak do mě narazil, si myslím, že mě neviděl. Můj vůz naštěstí neutrpěl žádné poškození a mohl jsem pokračovat až do cíle, kde jsem byl třináctý. Velká škoda, protože odstoupení jezdců Mercedesu, Ferrari a Red Bullu vytvořilo velmi dobrou příležitost získat důležité body.
"

Felipe Massa také napsal, že se už těší na Velkou cenu Monaka. Stejně jako mnozí jiní jezdci, i on bude celý týden spát ve vlastní posteli a do padoku přijde pěšky.
reklama
reklama

Komentáře ke článku