Novinky

  • 19.01.2021 Neutral Roy Nissany pokračuje jako oficiální testovací jezdec Williamsu

  • 19.01.2021 Neutral Monacký autoklub popřel zvěsti o zrušení letošní velké ceny F1 v knížectví

  • 18.01.2021 Neutral Valtteri Bottas obsadil šesté místo ve finské Arctic Rally

Facebook Instagram

Peterhansela nezlomily ani dva defekty

Peterhansela nezlomily ani dva defekty

11. etapa – Al-Attíja už musí věřit v zázrak

Násir Al-Attíja učinil zřejmě poslední zoufalý pokus zbavit Stéphana Peterhansela vedení v Rallye Dakar. V 11. etapě sice zvítězil (letos již pošesté), jenže jen o dvě minuty před Francouzem. Ten má stále k dispozici čtvrthodinový časový polštář.

Rychlostní zkouška na pouti z Al-Uly do Janbu měla mít původně 511 kilometrů. Nakonec ale došlo k jejímu zkrácení o 47 kilometrů, protože v důsledku dešťů z minulých dní se některé úseky staly nesjízdnými.

Zpočátku se v čele usadil Peterhansel, potom zaútočil Carlos Sainz. Na kilometru 215 ho znovu předjel Peterhansel, mající v jedné chvíli na Al-Attíju tři minuty k dobru. V závěru ho ovšem potkal defekt a byl nucen triumf přepustit továrnímu jezdci Toyoty.

Dnes to bylo hodně komplikované, ale s tím jsme počítali,“ svěřil se Peterhansel v cíli. „Dvakrát jsme píchli, podruhé v dunách, což se opravdu nestává často. Jenže za písečným vrcholkem číhala skála. Měli jsme strach, jestli se na autě něco nepolámalo. Naštěstí to dopadlo dobře.“ 

Účastníky dnes přijel povzbudit prezident FIA Jean Todt. Foto: Rallye Dakar

Martin Prokop uzavírá první desítku a celkově zůstává devátý. Tomáš Ouředníček dosud ve výsledkové listině chybí.

Zítra čeká na cestě do Džiddy účastníky závěrečná speciálka, dlouhá „pouhých“ 225 kilometrů.

Výsledky 11. etapy: 1. Násir Al-Attíja – Matthieu Baumel (QAT/F, Toyota), 2. Stéphane Peterhansel – Edouard Boulanger (F/F, Mini) +01:56, 3. Carlos Sainz – Lucas Cruz (E/E, Mini) +02:26, 4. Jazíd Al-Rajhí – Dirk von Zitzewitz (KSA/D, Toyota) +04:02, 5. Cyril Despres – Michael Horn (F/CHI, Peugeot) +08:31…10. Martin Prokop – Viktor Chytka (CZ/CZ, Ford) +15:33.

Průběžné pořadí: 1. Stéphane Peterhansel – Edouard Boulanger (F/F, Mini), 2. Násir Al-Attíja – Matthieu Baumel (QAT/F, Toyota) +15:05, 3. Carlos Sainz – Lucas Cruz (E/E, Mini) +1:04:14, 4. Jakub Przygonski – Timo Gottschalk (PL/D, Toyota) +2:32:24, 5. Nani Roma – Alexandre Winocq (E/F, BRX) +3:15:54…9. Martin Prokop – Viktor Chytka (CZ/CZ, Ford) +3:59:23.

Zdroj: původní reportáž redakce, úvodní foto: Rallye Dakar

Komentáře ke článku