Sauto.cz Racing Team se s Mostem rozloučil druhým místem
 
						
							MČR sprint Divize 4 nad 2000 ccm.
Sezona Mezinárodního mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzích pokračovala dnes v Mostě sprintem Divize 4 nad 2000 ccm. S vozem Mercedes-Benz C-Klasse AMG DTM si po startu z druhé pozice dojel pro druhé místo Antonín Charouz. Sauto.cz Racing Team tak v sedmi závodech, které se na mosteckém autodromu letos odjely, vybojoval pět vítězství a dvakrát obsadil druhou příčku.
Z pole position odstartoval do nedělního sprintu Švéd Thed Björk s Audi DTM, v závěsu se o poznání mladším soupeřem se ale v úvodu závodu držel Antonín Charouz s černo-červeno-stříbrným Mercedesem. Rozhodovala situace ve čtvrtém kole, kdy vedoucí dvojice přejížděla o celé kolo jednoho z pomalejších soupeřů, který se mezi Audi a Mercedesem roztočil. Antonín Charouz musel zvolnit, aby se bílému BMW vyhnul a ve zbytku závodu kontroloval svou pozici. Na stupních vítězů byl jediným českým zástupcem, když společně s ním vystoupali na pódium vítězný Švéd Björk a Polák Stanco. Milan Urban s Lamborghini Gallardo v barvách Sauto.cz Racing Teamu obsadil 10. místo.
Antonín Charouz: "Byl jsem docela překvapený, jak jsem se Björka dokázal v prvních třech kolech držet. Pak jsme ale oba předjížděli o kolo jednoho z „bavoráků“ a on se mezi námi roztočil. Musel jsem prakticky zastavit a Thed mi ujel. Pak už stíhací jízda neměla cenu. Začaly mi odcházet gumy, takže jsem se soustředil už jen na dojetí. Ale dosahované časy byly dobré, jak ve srovnání s Björkem, tak v porovnání se včerejšími výkony Stefana Mückeho, třebaže mám oproti nim hmotnostní handicap padesáti nebo šedesáti kilogramů. Takže jsem spokojený."
Závěrečný závod sezony MČR Divize 4 sprint nad 2000 ccm se pojede 20. září v Brně. Bodový zisk z dnešního závodu významně přiblížil Antonína Charouze k vítězství v MČR Divize 4 sprint nad 3500 ccm, neboť nejbližší z jeho pronásledovatelů ztrácí již 19 bodů. Ve dvou závěrečných vytrvalostních závodech sezony, které se pojedou v září a v říjnu také v Brně, bude Sauto.cz Racing Team navíc hájit vedoucí příčku průběžného pořadí Poháru týmu. Antonín Charouz si již v sobotu vítězstvím ve vytrvalostním závodě Divize 4 zajistil zisk titulu mezinárodního mistra ČR v celkovém hodnocení Divize 4 a předčasně mohl slavit také vítězství v MČR Divize 4 nad 3500 ccm ve vytvalostních závodech.
VÝSLEDKY - SPRINT D4 NAD 2000 CCM - MOST 09/08/2009
| 1. | Thed Björk (SWE) | Audi A4 DTM | 19:59,896 | 
| 2. | Antonín Charouz (CZE) | Mercedes-Benz C AMG DTM | + 28,669 | 
| 3. | Maciej Stanco (POL) | Ferrari 430 GT3 | + 1:36,361 | 
| 4. | Robert Lukas (POL) | Porsche 997 | - 1 kolo | 
| 5. | Jiří Mičánek jun. (CZE) | Porsche 997 | - 1 kolo | 
| 6. | Michal Slomian (POL) | Lotus Exige S1 | - 1 kolo | 
| 7. | Dan Michl (CZE) | Opel Michl 2.8 | - 1 kolo | 
| 8. | Milan Bezák (CZE) | Porsche 997 GT3 | - 1 kolo | 
PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ MMČR D4 (neoficiálně)
| 1. | Antonín Charouz (CZE) | 150 bodů | 
| 2. | Stefan Mücke (GER) | 60 | 
| 4. | Jiří Mičánek jun. (CZE) | 56 | 
| 3. | Ján Daniš (SVK) | 50 | 
| 5. | Jarek Janiš (CZE) | 40 | 
| Tomáš Enge (CZE) | 40 | |
| Václav Nimč (CZE) | 40 | 
Vše o týmu BlueForce z Českých Budějovic, který se zúčastní, jako zástupce České republiky, světového šampionátu 2009, naleznete taktéž na oficiálních stránkách k projektu.

 Filip Salač se v neděli 2. listopadu ve 13 hodin zúčastní besedy na Racing Expo
							Filip Salač se v neděli 2. listopadu ve 13 hodin zúčastní besedy na Racing Expo Sainz potrestán ztrátou 5 míst na startu v Mexiku
							Sainz potrestán ztrátou 5 míst na startu v Mexiku

 Káťa Macháčková
Káťa Macháčková 10.08. 2009
10.08. 2009 
 



 
  
  
  
  
  
  
  
				 
				 
				 
				 
				.jpg?w=225&h=136) 
				 
				.jpg?w=225&h=136) 
				 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						.jpg?w=350&h=200) 
						.jpg?w=350&h=200) 
						 
						 
						 
						 
						 
					