Ayrton Senna zvolen vůbec nejlepším jezdcem formule 1

Hlasování se zúčastnilo 217 pilotů velkých cen.

Trojnásobný mistr světa Ayrton Senna byl zvolen vůbec nejlepším pilotem formule 1. Hlasování inicioval britský Autosport a zúčastnilo se jej 217 jezdců, kteří ve formuli 1 závodili nebo stále ještě závodí.

Tito hlasující dohromady absolvovali 9194 startů ve velkých cenách a dosáhli 270 vítězství. Mezi nimi byli například Michael Schumacher, dosud nejúspěšnější jezdec formule 1, Jose Froilan Gonzalez, dosud nejdéle žijící vítěz velké ceny, Paul Pietsch, ve svých 98 letech nejstarším žijícím závodníkem, nebo letošní šampion Jenson Button a velká část současného jezdeckého pole.

Zadání ankety znělo jednoduše, sestavit svůj žebříček deseti nejlepších jezdců formule 1 v historii, přičemž Autosport ponechal interpretaci slova "nejlepší" na samotných hlasujících.

Senna v žebříčku čtyřiceti jmen porazil například Michaela Schumachera nebo Juana Manuela Fangia, kteří se umístili na druhé a třetí příčce.

Ze současných závodníků se nejlépe umístil Fernando Alonso, který skončil devátý. V tabulce ale nalezneme i Lewise Hamiltona, Kimiho Räikkönena, Sebastiana Vettela nebo Jensona Buttona.