Novinky

  • 25.01.2021 Bad Šéf týmu Mercedes ve F1 Toto Wolff byl pozitivně testován na koronavirus

  • 24.01.2021 Neutral Šestnáctiletá Maya Weugová se stala první ženou, přijatou do juniorského programu Ferrari

  • 22.01.2021 Neutral První závod seriálu IndyCar v Barber Motorsports Parku byl posunut z 11. na 18. dubna

Facebook Instagram

Montezemolo lituje, že nezískal Sennu

Montezemolo lituje, že nezískal Sennu

Spolupráce se Schumacherem by ale nefungovala

Při ohlédnutí za svým působením u Ferrari lituje Luca di Montezemolo nejvíce toho, že se mu nepodařilo do Maranella přivést Ayrtona Sennu. O tuto skutečnost se bývalý prezident značky podělil se Sky Italia. Zároveň odhalil, že v případě Brazilcova přestupu nešlo jenom o zbožné přání.

„Před nehodou v Imole navštívil můj dům v Boloni. Řekl mi, že pro nás chce za každou cenu závodit a že odejde z Williamsu. Dohodli jsme se, že si promluvíme po závodě v Imole. Pak se ale stalo, co se stalo. Chtěl k nám přestoupit a já bych byl šťastný, kdybych ho získal. Byla by to třešnička na dortu. Tou se později stal Michael Schumacher, který vstoupil do historie Ferrari, protože dokázal, co nikdo jiný,“ uvedl Montezemolo, podle kterého by ale spolupráce mezi touto dvojicí nefungovala.

„Kdybychom dali Schumachera a Sennu dohromady, střelili bychom se do nohy. Nefungovalo by to. Jestliže máte v jednom týmu dvě superhvězdy, nevyhráváte. Bylo by to dobré pro podívanou, ale ne pro Ferrari.“

Funkci prezidenta Ferrari Montezemolo zastával v období 1991-2014. U rudých ale působil již v 70. letech minulého století, nejprve v roce 1973 jako asistent Enza Ferrariho a poté jako manažer stáje F1 v letech 1974-1975. Během své kariéry v automobilovém průmyslu ale mimo jiné prezidentoval i v koncernu Fiat (2004-2010) nebo u značky Maserati (1997-2005).

zdroj: FORMULE.cz

Komentáře ke článku