Novinky

  • 07.05.2025 Neutral Franco Colapinto pro příštích pět závodů v Alpine vystřídá Jacka Doohana

  • 07.05.2025 Neutral Flavio Briatore převzal vedení týmu Alpine od Olivera Oakese

  • 05.05.2025 Bad Jochen Mass zesnul ve věku 78 let

Facebook Instagram

Renault je připraven odejít z Formule 1

Renault je připraven odejít z Formule 1

GPWC je podle Patricka Faureho rozhodně lepší volbou.

Patrick Faure, prezident Renault F1, který je jedním ze zakládajících členů GPWC, se nechal slyšet, že automobilka a tím pádem i formulová stáj jsou připraveny v roce 2008 opustit F1 a vstoupit do nového šampionátu.
 
Důvodem jsou jako vždy peníze. Automobilky a stáje F1 argumentují tím, že jelikož oni jsou těmi, kdo celou show obstarává, měli by i oni být těmi, kdo dostane větší podíl ze zisku.
 
"S Berniem Ecclestonem jsme nedospěli k žádné dohodě a jsme rozhodně připraveni nesouhlasit (s novou dohodou), pokud mezi týmy nedojde k lepšímu přerozdělování peněz, které se ve formuli vydělají."
 
Stájím se čím dál více přestávají líbit podmínky, za kterých Formule 1 funguje a hrozí založením konkurenční série k F1. Pověstnou poslední kapkou má být změna používaných motorů.
 
"Je prostě nepřijatelné, aby 75-80 procent příjmů Formule 1 zůstalo v ´Bernieho systému´ a stáje, které dělají celou práci a tvoří podívanou dostanou jen 20 až 25 procent," prohlásil Faure.
 
"Neznám jiný sport, který by se mohl něčím podobným pochlubit."