Novinky

  • 12.11.2019 Neutral Toro Rosso nemění sestavu pro příští rok: Pierre Gasly a Daniil Kvjat

  • 12.11.2019 Neutral Alexander Albon byl potvrzen jako jezdec Red Bull Racingu pro rok 2020

  • 08.11.2019 Good V areálu PVA Expo Praha v Letňanech dnes začíná výstava závodní techniky Racing Expo

Facebook Instagram

Correu probudili z umělého spánku

Correu probudili z umělého spánku

Ve zbytku sezony ho zastoupí Isaakjan

Konečně dobrá zpráva. Juan Manuel Correa mohl být po čtrnácti dnech probuzen z umělého spánku. Druhý účastník tragické nehody ve Spa-Francorchampsu, jež stála život Anthoinea Huberta, je tak podle všeho z nejhoršího venku.

Dnes byl Juan Manuel Correa odpojen od dýchacího přístroje a přiveden k vědomí. To je krok správným směrem, přesto stále závodí s časem,“ praví se v prohlášení, zveřejněném Američanovou rodinou. „Je vzhůru, ale ještě ne úplně při smyslech. Podle lékařů potrvá několik dní, než se všechno vrátí do normálu.“ 

Osiřelého vozu se ujme Matevos Isaakjan

Correa dále leží na jednotce intenzivní péče, ovšem jeho stav byl překlasifikován z kritického na vážný. Nyní přijdou co nejdříve na řadu operace zlomených končetin, aby na nich nedošlo k nezvratným změnám.

Sauber Junior F2 Team současně oznámil, že ve zbylých dvou podnicích F2 v Rusku a Abú Zabí nasadí jako náhradníka Matevose Isaakjana. Dvacetiletý Rus arménského původu však už dva roky ve formuli neseděl a věnoval se vytrvalostním kláním za SMP Racing. Předtím obsadil v sezoně 2017 druhé místo ve skomírající Světové sérii F V8 3.5. V jiných seriálech spíše patřil k průměru.

Komentáře ke článku