Novinky

  • 09.12.2025 Neutral V testu mladých jezdců byl nejrychlejší Jak Crawford

  • 06.12.2025 Neutral Kvalifikaci na VC Abú Zabí vyhrál Max Verstappen z týmu Red Bull

  • 06.12.2025 Neutral Třetí trénink na VC Abú Zabí vyhrál George Russell v mercedesu

Facebook Instagram

Nová křidélka BMW nejspíš nenasadí

Nová křidélka BMW nejspíš nenasadí

Kubica: "Ani nevím, k čemu jsou." [foto]

Testovací jezdec BMW Robert Kubica popřel důležitost nových prvků šasi, které se na jeho voze objevily při testování v Jerezu [klikněte pro obrázek sem].

„Vlastně ani nevím, k čemu jsou. Nezaznamenal jsem velké změny v chování vozu. V závodě je asi nepoužijeme," řekl polský jezdec španělskému magazínu AS.

Nové aerodynamické prvky byly umístěny po stranách šasi nad předními zavěšeními kol, přímo před jezdcem. Tým BMW se nebál takto experimentovat, přestože mu FIA nedávno přikázala, aby do závodu v Magny-Cours pozměnil svá zadní přítlačná křídla, na která se objevilo několik stížností.

Experimenty BMW připomněly pokusy Arrowsu a Jordanu při Velké ceně Monaka 2001. FIA ale tyto prvky ještě před závodem zakázala.