Spyker byl prodán do Indie F1
Tomáš Richtr
02.09. 2007
Tomáš Richtr
02.09. 2007
Za 110 mil. dolarů konsorciu Orange India.
Prodej týmu Spyker byl údajně dohodnut a oficiální oznámení se čeká v krátké době. Kupcem má být indický obchodník Vijay Mallya, který spojil síly s konsorciem Michiel and Jan Mol.
Nabídka zní na 110 mil. dolarů.
Mallya si prý může dovolit koupit tým z vlastních prostředků, jeho aerolinky Kingfisher tak nadále budou sponzorovat Toyotu - ale nejspíš jen do doby ukončení platnosti smlouvy.
Jméno nového týmu neni jasné, předtím to byl Jordan a pak Midland. Skupina kupců si ale říká Orange India.
Vstup indických peněz do formule 1 by mohl znamenat návrat Naraina Karthikeyana.
Odkoupení by mělo být dokončeno do 30 dnů.
Související články
-
Pirelli bude upřednostňovat měkčí směsi
25.06. 2026 -
Lawson prozradil detail svého odchodu
25.06. 2026 -
Ferrari s novým motorem i palivem
25.06. 2026 -
Raději ADUO než závaží
24.06. 2026 -
McLaren ztratil klíčovou výhodu
23.06. 2026 -
Audi jezdilo s vylepšeným motorem
23.06. 2026 -
Ferrari není dostatečně červené
22.06. 2026 -
Z posledního místa na první. Lundgaard vítězí
22.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
