Novinky

  • 27.05.2020 Neutral Ruský miliardář Dmitrij Mazepin se údajně zajímá o koupi továrního týmu Renault ve F1

  • 27.05.2020 Good Ve Velké Británii se od 4. července opět mohou konat motorsportovní akce

  • 27.05.2020 Neutral Světová rada motoristického sportu dnes schvaluje nová pravidla pro MS F1

Facebook Instagram

Scuderia Praha oceněna ve Fioranu

Scuderia Praha oceněna ve Fioranu

Domů si veze unikátní trofej

Na základě loňských výborných výsledků v seriálu 24h Series by Creventic byli členové týmu Scuderia Praha pozváni na testovací okruh automobilky Ferrari ve Fioranu. Zde se jezdci Josef Král a Matteo Malucelli (dalším členem posádky byl Jiří Písařík) spolu s manažerem stáje Alešem Holanem zúčastnili akce s názvem 2017 Ferrari GT Racing Season Awards Ceremony.

Role průvodce galavečerem se spolu s moderátorem zhostil také testovací pilot Ferrari Marc Gené. Jednotlivé trofeje byly zhotovené z komponentů monopostů F1. Scuderia Praha si například odnesla pohár, tvořený čtyřmi ventily a pístem.

Pro Josefa Krále šlo o první návštěvu metropole vzpínajícího se koníka a také si ji náležitě užil: „Když jsme po deseti hodinách jízdy dorazili do Maranella, absolvovali jsme nejprve krátkou okružní jízdu po všech důležitých místech. Kostelem v centru, kde se zvoní pokaždé, když rudí vyhrají velkou cenu F1, počínaje a restaurací, kam chodil sám Enzo Ferrari na oběd, konče. Pak jsme se přesunuli do muzea Ferrari, jehož návštěvu rozhodně každému doporučuji. Vrcholem byla samozřejmě slavnostní večeře přímo na trati ve Fioranu. Všechno to byl krásný zážitek a navíc odjíždět s tak unikátní cenou domů bylo opravdu fajn. Snad navážeme na uplynulou sezonu a budeme i letos podobně úspěšní.

 

Komentáře ke článku