Novinky

  • 29.05.2020 Good Renault potvrdil, že zůstane v MS F1 i po této sezoně

  • 29.05.2020 Neutral Společnost, do níž patří tým F1 Williams, byla nabídnuta k prodeji

  • 28.05.2020 Neutral Znovu se šíří zprávy o odchodu Tota Wolffa z funkce šéfa týmu Mercedes ve F1

Facebook Instagram

Wolffův podivný výlet na Maledivy

Wolffův podivný výlet na Maledivy

Už prý kupuje akcie Aston Martinu

Kolem údajného přechodu dosavadního šéfa Mercedesu ve F1 Tota Wolffa k Aston Martinu se vynořují další podrobnosti.

Wolff kupříkladu k návratu z Austrálie po neuskutečněné velké ceně použil soukromé letadlo spolumajitele britské automobilky a rovněž vlastníka stáje Racing Point Lawrencea Strolla. Stroj, na jehož palubě byl i Stroll, však přistál tam, kde by to nikdo neočekával – na Maledivách. Tam už čekali Wolffova manželka Susie a syn Jack.

Další zpráva hovoří o tom, že Wolff a jeho obchodní partner Dany Bahar již předložili nabídku na převzetí určité části akcií Aston Martinu. Rýsuje se tedy stejný scénář jako během Rakušanova působení v Mercedesu – zaujme špičkovou výkonnou funkci a současně bude na úspěchu své mise hmotně zainteresován. 

Za Wolffovým odchodem z Mercedesu mají být rozpory se šéfem koncernu Daimler Olou Källeniusem, Foto: Mercedes

Toto je dost mazaný na to, aby si pokaždé našel ty správné přátele,“ sdělil Bernie Ecclestone na online platformě GPFans. „Pokládám za více než pravděpodobné, že teď půjde za Lawrencem do Aston Martinu. Ten postupně s lidmi kolem sebe získá kontrolu nad firmou. Odhaduji, že z Tota udělá generálního ředitele. To by mohlo fungovat.

Na přímý dotaz webu Motorsport Total odpověděl Wolff krátkým mailem: „Není to pravda. Nebudu generálním ředitelem Aston Martinu.

Wolffova manažerská kariéra začala v roce 2006 u německého týmu HWA, jenž byl mimo jiné odpovědný za nasazení vozů Mercedesu v DTM. Společnost uvedl na burzu a později totéž uskutečnil i v případě Williamsu, do něhož jako investor vstoupil. Od roku 2013 stojí v čele sportovního oddělení Mercedesu a drží třicetiprocentní podíl v jeho odnoži ve F1. Na jaře 2019 se o něm spekulovalo jako o nástupci Chaseho Careyho na nejvyšší příčce ve F1. Plán však ztroskotal na zarytém odporu Ferrari.

Zdroj: FORMULE.cz

Komentáře ke článku