Novinky

  • 15.02.2021 Neutral Stáje Red Bullu ve F1 oficiálně potvrdily, že po roce 2022 budou pokračovat s motory Honda

  • 12.02.2021 Bad Fernando Alonso se zranil během cyklistického tréninku ve Švýcarsku

  • 11.02.2021 Bad Ferrari zrušilo veškeré plány na svůj vstup do seriálu IndyCar

Facebook Instagram

Wolff si prý už plácl se Strollem

Wolff si prý už plácl se Strollem

Mercedes napřesrok vymění za Aston Martin

Ve formuli 1 se nezávodí, to ale neznamená, že v jejím zákulisí není rušno. V poslední době zintenzivněly zprávy o tom, že Toto Wolff hodlá na konci roku změnit zaměstnavatele.

Dosavadní šéf motorsportu Mercedesu, jemuž v prosinci vyprší pracovní smlouva, má údajně nakročeno do Aston Martinu. Mocně ho tam láká nový spoluvlastník automobilky Lawrence Stroll.

Oba dva pánové se znají již delší dobu a podle všeho si výborně rozumějí. Když Vidžaj Mallya přivedl stáj Force India v létě 2018 k neslavnému konci, Wolff v roli šedé eminence vyjednával její převzetí kanadským miliardářem. Mimo jiné i proto, že Mercedes coby dodavatel motorů patřil k hlavním věřitelům.

Rovněž při vstupu Strolla do Aston Martinu rakouský manažer asistoval. Účastnil se se svým společníkem Danym Baharem, taktéž notně protřelým ve světě F1 (Red Bull, Ferrari, Lotus), i tajné schůzky v New Yorku, kde se celá transakce upekla. 

Ve Strollových plánech (na snímku vpravo s Otmarem Szafnauerem) má hrát Wolff klíčovou roli. Foto: Racing Point

Nyní britský Daily Mail přišel s tvrzením, že už je ruka v rukávě. Mercedes to okamžitě označil za nesmysl, jenže…

Wolff se potřebuje pojistit pro budoucnost. Nikde není psáno, že Mercedes bude v nastávající ekonomické depresi ochoten vynakládat tak obrovské částky na účast ve F1. Ostatně jeho nejvyšší představitel Ola Källenius se prý s Wolffem dvakrát nemusí.

Wolffovy pravomoci byly oproti éře, kdy v čele koncernu stál Dieter Zetsche, značně okleštěny. To se ukázalo nejnověji v případě „vzpoury sedmi“ proti dohodě Ferrari a FIA. Pod Källeniovým tlakem Wolff rychle změnil názor. Bossův telefonát snad stál i za tím, že Mercedes, původně podporující konání VC Austrálie, vehementně začal prosazovat její odvolání.

Strollovi se mezitím podařilo, s odvoláním na masivní propad hodnoty akcií Aston Martinu, vyjednat, že za vložených 171 milionů liber obdržel ne 16,7%, nýbrž 25% podíl. Tím se jeho pozice ještě upevnila. Spekuluje se, že Wolffa teď angažuje jako generálního ředitele. Jeho úkolem bude vyvést těžce prodělečného výrobce z vleklé krize.

Zdroj: FORMULE.cz

Komentáře ke článku