Strhující sprint vyhrála Francie, Češi mají první body

A1 GP Portugalska - 1. závod (sprint)

Strhující sprint třetího víkendu A1 Grand Prix v Portugalsku vyhrál Francouz Alexander Prémat před Brazilcem Nelsonem Piquetem a Švýcarem Neelem Janim. Náš Tomáš Enge projel cílem na pátém místě a Česká republika má tak šest bodů.

Úvod závodu startér natahoval a brnkal tak na nervy jezdcům semknutým do těsného chumlu tak, že tam nejspíš došlo k nějakým předjížděním ještě před samotným signálem startu. V první zatáčce došlo na chvostu startovního pole k hromadné kolizi, do které byly mj. zapleteny Austrálie, Pákistán a Mexiko a jsou za to vyšetřovány sportovními komisaři. Stejně je tomu tak v případě Velké Británie a Irska - Ralph Firman zezadu vrazil do Robbieho Kerra, poškodil sobě přední přítlačné křídlo a Brita vyřadil ze závodu.

Do čela se Prémat dostal již v první zatáčce, což rozhodlo o vítězi závodu.

Na dráze se bojovalo, což je pro sprint poměrně netradiční. Američan Scott Speed tvrdě tlačil na Němce Adriana Sutila - oba svedli v posledních chvílích fantastický souboj, Fairuz Fauzy (Malajsie) bojoval s Anandou Mikolou z Indonézie a nakonec také náš Tomáš Enge s Nizozemcem Josem Verstappenem o čtvrté místo poté, co v úvodu Verstappen Engemu nejprve poodjel. Mathias Lauda svedl strhující souboj s Basielem Shaabanem z Libanonu, který ale skončil mimo trať.

Enge už pak nedokázal být Verstappenovi dostatečně blízko, nicméně v cíli naši reprezentaci před zcela prázdnými tribunami čekaly první body.