Novinky

  • 15.06.2025 Neutral 24h Le Mans vyhrála posádka Kubica, Ye a Hanson ve Ferrari 499P

  • 12.06.2025 Good Apple zveřejnilo haptický trailer na film F1

  • 01.06.2025 Bad Stroll se nezúčastní VC Španělska kvůli bolavé ruce

Facebook Instagram

Ferrari je nespokojeno s novým únikem informací

Ferrari je nespokojeno s novým únikem informací

Ohledně řešení přední části vozu představeného včera.

S novým únikem informací, a rovnou nikoli konkrétnímu soupeři ale celé veřejnosti, není spokojeno Ferrari.

Včera představené řešení přední části F2008 [čtěte zde] totiž bylo v médiích spekulováno již nějakou dobu. Britský Autosprint šel dokonce tak daleko, že zveřejnil skicu řešení.

O něm přitom vědělo jen velmi málo inženýrů v době, kdy bylo testováno v aerodynamickém tunelu.

Je zřejmé, že i ostatní týmy nyní budou dané řešení zkoušet, ale Ferrari únikem informací médií přišlo o potenciální časovou výhodu, která by s ohledem na dobu vývoje mohla být velká.

Technický ředitel Ferrari Aldo Costa je prý "zhrozen" informačním únikem, který je podle švýcarského listu Blick nyní interně vyšetřován.

Loni přitom McLaren přišel k pokutě 100 mil. dolarů kvůli přesunu důvěrných informací od Ferrari. Klíčovými postavami byli šéfinženýr Ferrari Nigel Stepney a šéfkonstruktér McLarenu Mike Coughlan. Ani jeden ale už pro svůj bývalý tým nepracuje.