Janiš opět sedmý, ale pouze s jedním bodem

F3, Barcelona - 2. závod

Erik Janiš dnes do druhého závod Euroserie formule 3 odstartoval ze třetí řady. Nakonec dojel sedmý, za což by normálně body nedostal. Šestý Brendon Hartley však jakožto "Guest driver" bodovat nemůže, takže si náš zástupce připsal čtvrtý bod v sezóně.

Závod vyhrál stylem start-cíl z pole-position Kazuya Oshima. Získal tak své první vítězství vůbec a první vítězství pro Manor Motorsport v letošní sezóně.

Oshima předvedl učebnicový start, ujel velké skrumáži v první zatáčce a v prvním kole si vybudoval sekundový náskok. Pak už musel prakticky jen udržovat vůz na trati, což se mu bez problémů podařilo.

Skrze chumel v první zatáčce projel na druhém místě Yann Clairay a jednou se tvrdě, ale neúspěšně pokusil zaútočit na Oshimu. Devatenáct kol na něj pak dorážel Christian Vietoris. Clairay stejně jako včera ukazoval své defenzivní kvality, stejně jako včera pak ale soupeři daroval pozici chybou v první zatáčce.

Vietoris začal stahovat vedoucího Oshimu, ten už byl ale příliš na to, aby se Němec mohl pokusit o útok na první místo.

Až neuvěřitelný start předvedl Jules Bianchi, který se během prvního kola dostal z 27. pozice na pátou! Poté předjel svého týmového kolegu z ART Grand Prix Jamese Jakese a stejně jako Vietoris zdolal i Clairaye, aby se postavil na stupně vítězů.

Jakes nakonec také předjel Clairaye a skončil čtvrtý, poslední bod za šesté místo pak připadl Brendonu Hartleyovi, který tak získal vůbec první bod pro Carlin Motorsport.

Vedoucí muž průběžného pořadí Nico Hülkenberg si v tlačenici v první zatáčce poškodil přední křídlo a závod nedojel, nemusel ale zoufat, jeho konkurenti v boji o titul, Edoardo Mortara, Renger van der Zande a Mika Mäki, dnes na body také nedosáhli.