V přerušeném mokrém závodě vítězí opět Jenson Button

Velká cena Malajsie - závod

Běžný start do výjimečného závodu zvládl nejlépe Nico Rosberg s williamsem, který se ze čtvrté příčky ujal vedení. Jenson Button se propadl na třetí místo, Rubens Barrichello si polepšil na páté místo. Vstup do závodu se nepovedl Robertu Kubicovi s bmw, který se rozjel velmi rozvážně a Heikkimu Kovalainenovi, který ve 2. kole vyjel mimo ideální stopu, která jej vynesla mi trať, odkud se pilot již nedostal.

V prvních kolech se jezdecké pole roztáhlo, o několik pozic si polepšil Sebastian Vettel se svým lehkým vozem. Naopak za těžkým Fernandem Alonsem se utvořil vláček několika pilotů.

Zastávky v boxech zahájil jako první právě Sebastian Vettel ve 14. kole. Jarno Trulli zajel k mechanikům v 17. kole, čímž se do vedení závodu dostal Button, který na trati setrval do 20. kola.

Britský pilot si pak na čele začal budovat náskok. Tou dobou se na trati objevilo pár kapek a začalo se míchat pořadí jezdců. Nejvíc na to doplatil Kimi Räikkönen z Ferrari, kterému tým obul v 18. kole pneumatiky do mokra, které nejenom že byly na z větší části suché trati pomalé (jezdil časy okolo 1:50), ale během několika málo kol si Räikkönen stěžoval, že jsou jeho pneumatiky zcela zničené.

Déšť o něco zesílil a nejlepším jezdcem na trati byl v tu dobu Timo Glock z Toyoty a Mark Webber z Red Bullu. Ve 23. kole zajelo prvních devět jezdců (Button, Rosberg, Trulli, Barrichello, Heidfeld, Hamilton, Weeber a Massa) svorně k mechanikům. Glock se tak dostal až na druhé místo a ve 30. kole, když byl déšť nejsilnější, navštívil mechaniky pro výměnu pneumatik z přechodných na ty určené do mokrých podmínek.

Glock vše stihl právě včas, protože v následujícím kole se už někteří jezdci kvůli množství vody na trati dostávali v hodinách mimo trať.

V 32. kolem vyjel na trať zpomalovací vůz a o kolo později byl závod kvůli bezpečnosti přerušen při signalizaci vyvěšených červených vlajek.

Závod je vypsán na 56 kol, a protože jezdci stihli odjet pouze 33 kol, nebyla splněna podmínka ujeté 75% (42 kol) vzdálenosti závodu pro udělení plného počtu bodů. Přidělené body se v takovém případě budou půlit.

Také druhý závod sezony byl dojet do cíle za zpomalovacím vozem a opět ho vyhrál Jenson Button z Brawnu.

Druhý skončil Nick Heidfeld, třetí Timo Glock. Za nimi Jarno Trulli, Rubens Barrichello, Lewis Hamilton, Nico Rosberg a Mark Webber.