Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

WSbR - a tým Gravity-Charouz Racing

WSbR - a  tým Gravity-Charouz Racing

V barvách týmu nastoupí Jan Charouz a Brendon Hartley.

V nově zformovaném týmu Gravity-Charouz Racing nastoupí v rámci World Series by Renault ve Formuli Renault 3.5 Jan Charouz a Brendon Hartley. Český jezdec absolvoval svoji premiérovou sezónu v loňském roce, novozélandského pilota čeká v roce 2011 již třetí sezóna.

Tým Gravity-Charouz Racing nasadí do letošní sezóny Formule Renault 3.5, která se jezdí v rámci Světové série Renault, dva monoposty pilotované Janem Charouzem a Brendonem Hartleyem. Jan Charouz, reservní a testovací jezdec týmu Lotus Renault GP, si v loňském roce odbyl premiéru v týmu P1 Motorsport, když jeho nejlepším výsledkem byla dvě sedmá místa z Brna a Hungaroringu. Právě před českými fanoušky dokázal Jan Charouz zvítězit v hodnocení nováčků. V celkové klasifikaci pak českému pilotovi patřila na konci sezóny osmnáctá příčka.

Ke zkušeným jezdcům startovního pole Formule Renault 3.5 patří také druhý jezdec týmu Gravity-Charouz Racing. Brendon Hartley absolvoval vybrané závody v roce 2009, když účast ve Formuli Renault 3.5 střídal s testovací rolí týmů Red Bull Racing a Scuderia Toro Rosso ve formuli 1. Ve stáji Tech 1 Racing absolvoval novozélandský jezdec většinu závodů také v loňském roce a v závěru roku nahradil zraněného Jana Charouze v týmu P1 Motorsport na britském Silverstone. Nejlepším umístěním jednadvacetiletého jezdce je druhé místo z Monaka 2009. V loňském roce skončil Hartley na desátém místě absolutně.

Zkušenostem, které oba piloti v seriálu World Series by Renault už získali, odpovídají i jejich cíle. V barvách týmu Gravity-Charouz Racing chtějí v sezoně 2011 bojovat o nejvyšší příčky a otevřít si tak cestu do nejvyšších pater světového motoristického sportu.

Jan Charouz, jezdec týmu Gravity-Charouz Racing: „V letošním roce bych chtěl pravidelně dojíždět mezi prvními pěti jezdci. V loňské sezóně jsem ve Formuli Renault 3.5 absolvoval svoji premiérovou sezónu, během které jsem získával mnoho cenných zkušeností a po dlouhé době to byla moje kompletní formulová sezóna. Brendona Hartleye dobře znám. Je to dobrý a rychlý jezdec. Myslím, že jsme na tom s rychlostí velmi podobně, což bude dobré, protože pro nás bude vzájemné srovnání motivací.

Brendon Hartley, jezdec týmu Gravity-Charouz Racing: „Jsem velmi šťastný, že mohu startovat v nové stáji Gravity-Charouz Racing. V letošní sezóně Světové série Renault bych chtěl bojovat o celkový triumf. Je mi ale jasné, že konkurence v tomto šampionátu bude i letos velmi silná, a tak to nebude jednoduché. Udělám pro to ale maximum.

Antonín Charouz, manažer: „Jsme rádi, že vedle Honzy budeme mít v týmu Brendona. Oba jezdci mají s Formulí Renault 3.5 zkušenosti, a tak by se měli pravidelně umisťovat v první desítce. Gravity-Charouz Racing bude navíc juniorskou stájí týmu Lotus Renault GP, a tak oba naše monoposty budou zbarveny v černo-zlatém kabátu.

Sezona Světové série Renault startuje o víkendu 15. až 17. dubna na španělském okruhu Motorland Aragón. Tým Gravity-Charouz před tím ale absolvuje sérii testů ve Valencii (25. - 26. února), Aragonu (8. - 9. března), Barceloně (15. - 16. března) a v Le Castellet (22. - 23. března).

 

Jan Charouz
 
Brendon Hartley
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KALENDÁŘ WORLD SERIES BY RENAULT 2011 

 16/04-17/04    Motorland
 30/04-01/05    Spa-Francorchamps
 14/05-15/05    Monza
 28/05-29/05    Monaco
 18/06-19/06    Nürburgring
 02/07-03/07    Hungaroring
 20/08-21/08    Silverstone
 17/09-18/09    Paul Ricard
 08/10-09/10    Catalunya