Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Tomáše Engeho doplní v posádce Alex Müller

Tomáše Engeho doplní v posádce Alex Müller

GT1 - tým Young Driver AMR.

Pět týdnů před startem Mistrovství světa vozů GT1 odhalil tým Young Driver AMR jezdeckou sestavu. Dva vozy Aston Martin DBR9 německého týmu budou v deseti podnicích pilotovat posádky ve složení Tomáš Enge – Alex Müller a Darren Turner – Stefan Mücke.

Tým Young Driver AMR vsadil na čtveřici zkušených jezdců. Do vozu Aston Martin DBR9 se startovním číslem 7 usedne bývalý jezdec formule 1 Čech Tomáš Enge. Liberecký rodák se bude v britském speciálu střídat s německým jezdcem Alexem Müllerem, který absolvoval v loňském roce sedm podniků FIA GT1 World v týmech Mad-Croc Racing a Hegersport. Druhou dvojici bude tvořit bývalý testovací jezdec formule 1 Darren Turner a šampión Le Mans Series 2009 Stefan Mücke.

Jsem velmi šťastný, že jsme mohli prodloužit smlouvy s Tomášem Engem, Darrenem Turnerem a Stefanem Mückem,“ řekl šéf týmu Young Driver AMR Hardy Fischer. „Myslím, že tato sestava mluví sama za sebe. V loňském roce jsme se toho mnoho naučili a tři ze čtyř našich jezdců s námi závodili již loni. Nováčkem našeho týmu je hodně rychlý Alex Müller, který má mnoho zkušeností s vozem Aston Martin DBR9. Letošní sezóna nebude jednoduchá, ale myslím, že máme předpoklady k úspěchům.

Vozy týmu Young Driver AMR prošly před novou sezónou FIA GT1 World Championship kompletní repasí. V neděli 20. března 2011 proběhl na německém letišti Paderborn shakedown vozů Aston Martin DBR9 s novým designem. Vůz se startovním číslem 7 posádky Tomáš Enge - Alex Müller je vyveden v bílo-černém zbarvení. Darren Turner a Stefan Mücke pojedou pod startovním číslem 8 s bílo-oranžovým zbarvením. Vozy německé stáje budou ještě v tomto týdnu odeslány do dějiště úvodního podniku v Abu Dhabi.

Tomáš Enge: „Sestava našeho týmu je pro druhý ročník šampionátu vozů GT1 velmi silná. V loňském roce se nám nepodařilo získat titul mistrů světa, ovšem díky získaným zkušenostem budeme letos ještě silnější. Jsem šťastný, že pojedu s Alexem Müllerem. Vím, jak je rychlý, a už se nemohu dočkat začátku letošní sezóny.

Alex Müller: „Jsem šťastný, že mohu v letošním roce startovat v Mistrovství světa vozů GT1. Za tuto šanci moc děkuji Hardymu Fischerovi. Moc si toho vážím. I když je to pro mě nový tým, cítím se v něm velmi dobře. Atmosféra v této stáji je velmi uvolněná. S Tomášem máme určitě na to, abychom vyhrávali závody, a já pevně věřím, že se nám to i podaří. Sezóna bude tvrdá a doufám, že na jejím konci budeme bojovat o celkový triumf.

Stefan Mücke: „Je příjemné, že budu letos opět v GT1 World. Pro letošní sezónu budu mít nového týmového kolegu. Já i Darren máme s vozem Aston Martin DBR9 mnoho zkušeností, ale ještě nikdy jsme nestartovali společně. V letošním roce budeme moci využít zkušenosti z loňského roku, a tak určitě budeme mířit vysoko.

Darren Turner: „Loňský ročník byl opravdu fantastický. Zajeli jsme několik dobrých závodů, ve kterých jsme nasbírali mnoho cenných zkušeností. Měl jsem úspěšnou sezónu s Tomášem. V letošním roce však budu startovat se Stefanem, se kterým v posledních letech spolupracuji v rámci jednoho týmu, ale ještě nikdy jsme společně nezávodili v jednom voze. Nemohu se dočkat startu nové sezóny. Věřím, že náš tým je hodně silný.

 

 

 

 

KALENDÁŘ FIA GT1 WORLD CHAMPIONSHIP 2011: 

 25-26/03  Yas Marina  Abu Dhabi
 09-10/04  Zolder  Belgie
 07-08/05  Algarve  Portugalsko
 14-15/05  Sachsenring  Německo
 04-05/06  Silverstone   Velká Británie
 02-03/07  Navarra  Španělsko
 16-17/07  Paul Ricard  Francie
 03-04/09  Ordos  Čína
 22-23/10  Interlagos   Brazílie
 05-06/11  San Luis  Argentina