Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Tomáš Enge testuje na jihu Francie Aston Martin Vantage

Tomáš Enge testuje na jihu Francie Aston Martin Vantage

Okruh Paul Ricard a testy Le Mans Series.

Tým Young Driver AMR a český jezdec Tomáš Enge se v rámci příprav na čtyřiadvacetihodinový závod v Le Mans účastní na okruhu Paul Ricard oficiálních testů Le Mans Series. Tým absolvuje na počátku dubna také závod 6h Le Castellet a zúčastní se oficiálních dubnových testů závodu 24h Le Mans.

Tým Young Driver AMR se přihlásil do závodu 24h Le Mans, který se jede ve dnech 11. až 12. června 2011. Německý tým s vozem Aston Martin Vantage kategorie LM GT Endurance však figuruje na seznamu náhradníků. „Bohužel náš tým figuruje v tuto chvíli jen na seznamu náhradníků. Počet startujících je omezen na šestapadesát. Přednost dostaly týmy, které v rámci vytrvalostních závodů Le Mans absolvují některý z šampionátů Le Mans Series či American Le Mans Series. My však věříme, že se ve startovní listině uvolní některé místo a my budeme moct závod absolvovat. Proto se také intenzivně připravujeme a testujeme náš vůz Aston Martin Vantage,“ uvedl k současné situaci týmu Tomáš Enge.

Dnes (v pátek 12. března 2011) začínají na okruhu Paul Ricard dvoudenní oficiální testy Le Mans Series. V rámci příprav týmu Young Driver AMR se německá stáj účastní těchto testů s vozem Aston Martin Vantage a jezdci Tomášem Engem, Alexem Müllerem, který bude v letošním roce týmovým kolegou českého jezdce ve světovém šampionátu vozů GT1, a Christofferem Nyggardem.

Tomáš Enge, Alex Müller a zřejmě také Christoffer Nyggard absolvují na okruhu v La Castellet první závod sezóny Le Mans Series s vozem Aston Martin Vantage. „Na začátku dubna se zúčastníme závodu 6h Le Castellet, který pro nás bude tréninkem na případnou účast v závodě 24h Le Mans. Ostatní týmy se zúčastní závodu na tisíc kilometrů Spa-Francorchmaps, který jsme jako testování absolvovali v loňském roce. Letos však belgický závod koliduje se třetím podnikem mistrovství světa vozů GT1, který pojedeme v Portugalsku,“ uvedl k přípravám týmu Young Driver AMR v Paul Ricard Tomáš Enge.

Tým Young Driver AMR a Tomáše Engeho čeká po testech ve Francii poslední březnový víkend úvodní závod světového šampionátu vozů GT1 v Abu Dhabi. V dubnu čeká německou stáj a českého jezdce závod 6h Le Castellet, závod vozů GT1 v Zolderu a 24. dubna oficiální testy závodu 24h Le Mans na okruhu La Sarthe.

 

Tomáš Enge v závodě 24h Le Mans 2010

 

Darren Turner & Tomáš Enge (FIA GT1 World 2010)