Páteční trénink v režii Rosenqista

Formule 3, Velká cena Makaa - 2. trénink

Felix Rosenqvist zajel nejrychlejší čas v pátečním volném tréninku na Velkou cenu Makka Formule 3.

Předpovídaný déšť nakonec na okruh Guia nedorazil a neočekává se ani v dnešní druhé kvalifikaci. Jezdci a týmy se tak mohli zaměřovat na hledání správného nastavení.

Stejně jako včerejší kvalifikace byl také dnešní druhý trénink velmi vyrovnaný. Rosenqvist, druhý Daniel Juncadella a třetí Antonio Félix da Costa se vešli do pouhých 37 tisícin sekundy. Ve většině tréninku to byl ale právě Švéd, kdo udával tempo.

Vítěz první kvalifikace Da Costa měl dvakrát nakročeno k překonání Rosenqvistova času, když zajel ve druhém sektoru své maximum, na konci koly byl svým týmem Mücke Motorsport ale vždy povolán do boxů.

O překvapení se postaral Kevin Korjus, který při své premiéře v závodním víkendu Formule 3 zajel čtvrtý čas. Estonec, který letos závodil ve Světové sérii Formule Renault 3.5, těžil zejména z toho, že měl oproti svým rivalům čerstvější pneumatiky. Během včerejšího dne totiž použil pouze jednu sadu.

Nejlepší pětku uzavřel Carlos Sainz jr. před šestým Pascalem Wehrleinem.

Na desátém místě se ztrátou půl sekundy na Rosenqvista skončil vítěz prvního tréninku Felipe Nasr. Brazilec se během tréninku ocitl v problémech, když se v sekci Moorish Hill otřel o zeď.

O havárie nebyla nouze ani dnes. S místními zdmi kolem trati se blíže seznámil Angolan Lusi Sá Silva, který v úseku Police narazil do zdi v závěru tréninku. V San Francisco Band v úplném závěru nezvládl svůj vůz ani Japonec Juči Nakajama.

Žádný z těchto problémů ale nezpůsobil přerušení tréninku. To se ale nedá říct o začátku tréninku, kdy musely být vyvěšeny červené vlajky kvůli problémům s pletivem.

Technické problémy mezitím znepříjemnily trénink Tomu Blomqvistovi. V šestém kole se v jeho voze zasekl převodový stupeň a Brit tak musel zajet k mechanikům na opravu. Následně se vrátil na trať, aby vyzkoušel, zda je vše v pořádku.