Novinky

  • 20.02.2024 Good Takuma Sato je výkonným poradcem Honda Racing Corporation

  • 13.02.2024 Good FIA má nového technického ředitele monopostů - Jana Monchauxe

  • 12.02.2024 Good Aston Martin představil vůz pro rok 2024.

Facebook Instagram

Sutil se bude starat o nováčka v Evropské Formuli 3

Sutil se bude starat o nováčka v Evropské Formuli 3

Jules Szymkowiak se chce umístit mezi nejlepšími osmi.

Pilot Formule 1 Adrian Sutil se od letošní sezóny stane trenérem a konzultantem nováčka Evropského šampionátu Formule 3 Julese Szymkowiaka.

18letý Nizozemec, který doposud působil v šampionátu Formule BMW Talent Cup, bude ve Formuli 3 závodit v barvách týmu Van Amersfoort Racing.

"Často s Adrianem trénuji a nedávno jsem s ním jel na testy Formule 1 v Jerezu," řekl o svém vztahu k Sutilovi Szymkowiak.

"Letos bude Adrian prvním rokem ve Formuli 1 u Sauberu, zatímco mě čeká první sezóna s Van Amersfoort Racing ve F3 a řekli jsme si, že naším cílem je umístění v nejlepší osmičce v celkovém hodnocení šampionátu. Ano, je to ambiciózní, ale potřebujete něco, na co se můžete zaměřovat."

Ve Formuli BMW Szymkowiak vybojoval celkově osm vítězství, ve finále sezóny na Oscherslebenu, kde se také poprvé setkal s novým šéfem týmu Fritsem van Amersfoortem, se však nedostal ani na stupně vítězů.

"Jsem si vědom toho, že je to velký krok, když si ovšem nestanovíte ambiciózní cíle, nikam to nedotáhnete," dodal Nizozemec.

Van Amersfoort, v jehož monopostu Szymkowiak ještě před Vánocemi absolvoval osm dní testů na tratích v Silverstone, Barceloně a Valencii, řekl: "Je ochotný se učit a vyvíjet.

Pracovat s ním během prvních dnů testů byl velmi příjemný zážitek a těšíme se na dobrou sezónu."