Vandoorne ovládl hlavní závod v Rakousku

GP2, Red Bull Ring - hlavní závod

První startovní řadu na rakouském Red Bull Ringu obsadila dvojice týmu ART. Pole position patřilo již potřetí v letošní sezóně Stoffelu Vandoornovi a vedle něj se postavil jeho týmový kolega Nobuharu Matsushita. Za ně se na startovní rošt zařadil Pierre Gasly a Sergey Sirotkin.

Po zhasnutí červených světel si Vandoorne bez problémů vedení udržel, ale za ním se pořadí značně změnilo. Sirotkin odstartoval fantasticky, překonal Gaslyho i Matsushitu a zařadil se na druhé místo. Gaslymu se naopak start vůbec nepoved a propadl se až na místo šesté.

Po úvodním kole musel být na trať povolán safety car i když jak je v GP2 zvykem, opět jen ve virtuální formě.
Po restartu šlo stejně jako vždy hlavně o strategii s pneumatikami. Vandoorne v úvodní části závodu používal super měkkou sadu a stal se prvním pilotem, který na konci sedmého kola zajel do boxů pro pneumatiky nové. Výměna levé zadní pneumatiky ale trvala příliš dlouho. A Sirotkin s Matsushitou, kteří stavěli o kolo později, vyjeli na trati před Belgičanem.

Ale Vandoorne se se svou novou pozicí nespokojil a za chvíli Matsushitu předjel. V desátém kole pak předjel i Sirotkina. Otázkou ale bylo, zda ho svedené bitvy až příliš neobrali o čas, který teď ztrácel na čelo, kde jezdili zatím nestavějící piloti na střední směsi.

Jeho hlavním soupeřem teď byl AlexLynn, který po nepovedené kvalifikaci startoval až devátý a posléze se zasekl za svým týmovým kolegou Pierre Gaslym, který jezdil pomalu kvůli poškozenému přednímu křídlu z prvního kola.
Vandoorne zdolal několik pomalejších soupeřů, a navýšil tak mezeru mezi níma Sirotkinem. 12 kol před cílem pak konečně zajel do boxů Lynn a ostatní.

Belgičan se znovu ujal vedení s náskokem 11,7 sekund na Sirotkina. Lynn sváděl bitvu o třetí místo s Rossim a Matsushitou. Na nové sadě pneumatik přejel dvojici bez problémů. Druhý Sirotkin mu ale už byl příliš daleko. Takže na prvních třech místech se až do cíle nic nezměnilo.

Vandoorne opět nenašel přemožitele a vybojoval si tak čtvrté letošní vítězství. Na stupních vítězů ho doplnil Sirotkin s Alexem Lynnem. Nejlepší umístění své kariéry získal Matushita, když dojel na čtvrtém místě.